Підвищення стандартів бензину відкладуть заради водів "жигулів"?

Середа, 19 січня 2011, 09:10

Міністерство енергетики і вугільної промисловості має намір запропонувати Державному комітету з питань технічного регулювання і споживацької політики ввести стандарти пального Євро-5 з 1 січня 2012 року.

Про це заявив директор департаменту нафтової, газової і нафтопереробної промисловості Міненерговугілля Костянтин Бородін, повідомляє агентство "УНІАН".

"Ми пропонуватимемо Держспоживстандарту запровадити стандарт Євро-5 з 1 січня 2012 року, але при цьому не позбавлятимемо легітимності стандарти Євро-3 і Євро-4", - сказав Бородін.

За його словами, на сьогодні в Україні пальним стандарту Євро-4 користуються менше 5% машин.

Але цей стандарт виключає випуск бензину А-80, на який у роздрібному продажу припадає 10-12%.

"Ці стандарти (Євро-4 і Євро-5) викреслюють 12% людей, які їздять на "жигулях", - наголосив Бородін.

Як повідомлялося, з 1 січня 2011 року українські НПЗ повинні перейти на стандарти виробництва нафтопродуктів Євро-4 і Євро-5.

Про готовність з початку 2011 року освоїти випуск євробензинів заявили Одеський, Кременчуцький і Лисичанський НПЗ.

Водночас Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості "МАСМА" заявив про неготовність до переходу на стандарт якості нафтопродуктів Євро-4 аж до 2012 року.

Державний комітет з питань технічного регулювання і споживацької політики продовжив дію стандартів виробництва бензинів і дизпального, що відповідає вимогам Євро-2 і Євро-3, до 1 липня 2011 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!