Бюджетний недобір може перевищити 11 мільярдів

Понеділок, 6 грудня 2010, 11:12

В листопаді Державна податкова адміністрація направила в загальний фонд бюджету рекордну суму - 18,35 млрд. гривень.

Загалом у січні-листопаді до держбюджету надійшло 215,1 млрд. гривень - на 15,3% більше, ніж за аналогічний період 2009 року, в тому числі до загального фонду - 186,9 млрд. гривень - 35,3% більше, пише "Комерсант-Україна".

Виходячи з обсягу доходів за січень-жовтень, в листопаді зібрано 24,2 млрд. гривень.

У Держмитниці дані про виконання плану не надали, а джерело уточнило, що був недобір. НАК "Нафтогаз Україна" так і не погасила борг з ПДВ на суму 2,4 млрд. гривень за розмитнений раніше газ.

"Є сумніви, що до кінця року НАК це зробить", - додав співрозмовник.

Збільшення збору податків стало можливим завдяки тому, що в травні законом "Про оподаткування прибутку підприємств" було встановлено обмеження для бізнесу: у поточну звітність по сплаті податку на прибуток дозволено включати тільки 20% від збитку за попередні звітні періоди, тоді як раніше - 100% суми.

Ця норма могла бути застосована до наступного (III) кварталу після дати ухвалення закону, а в листопаді настає строк сплати податку на прибуток за 9 місяців.

У результаті в листопаді зібрано 7,8 млрд. гривень податку на прибуток, що становить 23% від показника 11 місяців 2010 року.

За даними ДПА, у листопаді отримано 6,6 млрд. гривень ПДВ (за січень-листопад - 47,3 млрд грн), відшкодовано - 2,63 млрд. гривень (20,9 млрд грн).

За словами віце-прем'єра Сергія Тігіпка, сума ПДВ у перевірках склала 9,5 млрд грн, в тому числі підтверджений перевірками прострочений борг - 1,8 млрд грн.

Вже на грудень план ДПАУ скорочено вдвічі - до 9,7 млрд. гривень.

Враховуючи, що для виконання річного плану за доходами до державного бюджету має надійти 23,2 млрд. гривень, а щомісячні відрахування Держмитниці складають у середньому близько 6 млрд. гривень, недобір податкових платежів може скласти 7,5 млрд. гривень.

При цьому середній щомісячний обсяг відшкодування ПДВ в 2,5 млрд. дозволяє заощадити 4 млрд.

У цілому бюджетний недобір може скласти 11,5 млрд., що близько до прогнозу Рахункової палати.

За підсумками аудиту виконання держбюджету за I півріччя Рахункова палата оцінила річний недобір доходів в 10 млрд.

З урахуванням спеціального фонду в грудні до державного бюджету має надійти набагато більше, ніж 23,2 млрд., - 37,7 млрд.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua