Акції протесту підприємців проходять у п'яти містах

Понеділок, 29 листопада 2010, 16:03

У Харкові, Львові, Кіровограді, Івано-Франківську та Полтаві проходять акції протесту підприємців, що вимагають від президента Віктора Януковича ветувати Податковий кодекс.

У Харкові на площі Свободи близько тисячі підприємців протестують проти нового Податкового кодексу, передає "Дзеркало тижня".

За словами організаторів акції протесту, частина підприємців сьогодні планує вирушити до Києва, де в наметовому містечку на Майдані Незалежності вже живуть кілька десятків харків'ян.

До столиці підприємці поїдуть з підписами, які вони зібрали у Харкові з вимогою накласти вето на Податковий кодекс і розпустити Верховну раду, яка і прийняла документ 18 листопада 2010 року.

Голова міської профспілки підприємців Олександр Шармар, виступаючи перед учасниками мітингу, засудив позицію частини підприємців, які знаходяться в Києві та пішли на переговори із владою.

Він підкреслив, що вимоги харківських підприємців залишаються незмінними: ветування Податкового кодексу, відставка уряду прем'єр-міністра Миколи Азарова, відставка голови Держкомпідприємництва Михайла Бродського і дострокові вибори Верховної ради.

Він заявив про підтримку харківськими підприємцями тієї частини підприємницької громадськості, яка відстоює в акціях ті самі вимоги.

Шармар закликав присутніх до єдності в боротьбі за свої інтереси і рішучості домагатися своїх вимог.

Він також повідомив присутніх, що на низці ринків міста поширювалася неправдива інформація про те, що акції протесту на площі Свободи 29 листопада не буде, а найближча акція відбудеться 6 грудня.

За словами Шармара, ці відомості є провокацією, спрямованою на зменшення кількості учасників акції.

Акція проходить без пригод, рух на площі не перекривається.

Окрім того, близько 2 тисяч підприємців мітингують біля приміщення Державної податкової адміністрації у Львівській області.

Протестуючі принесли старі сорочки, які мають намір зшити і передати керівництву Львівської області, як знак того, що набуття чинності нового Податкового кодексу призведе до зняття з них останніх сорочок.

Також, сьогодні активісти Альянсу "За чесні податки" подали проект-прототип міста майбутнього, яке чекає на львів'ян у разі прийняття Податкового кодексу.

За словами організаторів акції, "одна зі знакових вулиць Львова, яку ніколи не обходять туристи - вулиця Галицька" - перетворилася на "вулицю Порожніх вітрин".

Як запевняють організатори, до уваги львів'ян пропонується візуалізація загрози знищення середнього та малого бізнесу.

Організатори начепили на вітрини магазинів і кафетеріїв плакати з написами "Ліквідація", "Оренда", "Розпродаж".

Близько 1,5 тисячі підприємців сьогодні мітингували біля Кіровоградської обласної державної адміністрації проти підписання президентом Януковичем Податкового кодексу.

Перед присутніми виступали представники малого і середнього бізнесу, які вважають, що новий Податковий кодекс призведе до ліквідації їхнього бізнесу.

За словами організаторів мітингу, передбачалася присутність більшої кількості учасників, однак багатьом перешкодив проливний дощ.

Також, близько 1 тисячі підприємців мітингують біля Івано-Франківської обласної державної адміністрації проти підписання Януковичем Податкового кодексу.

Мітингують і в Полтавській області, але там чомусь журналістам заборонили фотографувати і знімати мітинг на відео.

Нагадаємо, з понеділка, 22 листопада, на Майдані Незалежності у Києві проходить безстрокова акція протесту підприємців.

Вони вимагають від Януковича застосувати право вето до прийнятого Верховною радою на минулому тижні Податкового кодексу, який серйозно змінює умови ведення бізнесу за спрощеною системою  оподаткування.

Верховна Рада прийняла Податковий кодекс 18 листопада.

27 листопада президент Віктор Янукович відвідав наметове містечко на Майдані, поспілкувався з підприємцями і не виключив, що ветує Податковий кодекс.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!