Німецькі й іспанські компанії хочуть заробити на вітрі в Криму

П'ятниця, 23 липня 2010, 08:59

Німецькі і іспанські компанії зацікавилися будівництвом вітрових електростанцій (ВЕС) уздовж водних об`єктів Криму.

Про це повідомляє агентство "УНІАН" із посиланням на прес-службу Республіканського комітету АРК з водогосподарського будівництва і зрошуваного землеробства.

Згідно з повідомленням прес-служби, плани щодо взаємовигідної співпраці в області вітроенергетики були обговорені під час зустрічі керівництва Рескомводгоспу Криму з представниками компанії Vestas в Україні ("Нью Енерджі Ассосіейшн Україна"), світового лідера в області вітроенергетики, а також з делегацією одного з передових підприємств водного господарства Іспанії Aye SA.

"У Криму розташовано 4 000 км каналів, 430 насосних станцій. Ці об'єкти знаходяться на транспортних розв'язках, оснащені лініями електропередач та іншими необхідними елементами інфраструктури. Важливо і те, що землі уздовж цих об'єктів вже відведені", - повідомив голова Рескомводгоспу Олександр Лієв у ході зустрічі.

"Однією з перспектив розвитку цих територій можуть бути "енергокластери". У це поняття ми вкладаємо такий сенс: вітрові агрегати будуть розміщені на смугах відведення каналів і прилеглих до насосних станцій територіях з використанням наявних елементів інфраструктури", - пояснив він.

За словами Лієва, частина одержаної електроенергії може бути використана на потреби самих насосних станцій, а частина - продана в енергомережу України.

Інвесторам було запропоновано взяти участь у розробці пілотного проекту з розвитку энергоскластерів потужністю 20-30 МВт.

Представники зарубіжних компаній підтвердили інтерес до цього проекту і зобов`язалися провести необхідні для ухвалення остаточного рішення дослідження.

У ході переговорів з обома компаніями були підписані протоколи про наміри, які закріплюють відносини сторін.

ТОВ "Нью Енерджі Ассосіейшн Україна" - підприємство, створене німецьким виробником вітроенергоустаткування Vestas (30% світового ринку вітроенергетики) і українським підприємством з метою реалізації проектів з вітроенергетики на території України.

До сфери діяльності іспанської корпорації Aye SA входять 12 різних напрямів, зокрема, вітроенергетика з використанням новітніх технологій.

Окрім ЄС, корпорація представлена у низці країн, серед яких Індія, Мексика, Бразилія, Алжир й інші.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!