Україна може вийти на шосте місце з продажу зброї

Субота, 27 лютого 2010, 10:33

Згідно з даними Агентства з питань ОПК Мінпромполітики, обсяги виробництва підприємств країни в 2009 році зросли на 58% у порівнянні з 2008 роком, що дасть можливість Україні вийти на 6 місце у світі за обсягами продажу зброї.

Про це пишуть експерти Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак і Сергій Згурець у статті для тижневика "Дзеркало тижня".

Найбільше зростання виробництва за підсумками року відмічене в авіабудуванні - 77%, суднобудуванні - 71%, в секторі виробництва озброєнь і військової техніки - 16%.

"З огляду на економічну кризу результати справді вражають. Але є ще один важливий нюанс: становище ОПК України торік поліпшилося виключно за рахунок збройового експорту", - відзначили експерти.

Аналітики стверджують, що 2009 рік став для України рекордним щодо укладання великих контрактів.

"Пакет замовлень ДК "Укрспецекспорт" та її дочірніх підприємств забезпечив заділ для солідного зростання щорічних обсягів збройового експорту на найближчі два-три роки. Йдеться про контракти на модернізацію військово-транспортних літаків Ан-32 для Індії (вартістю понад 400 млн. арів), поставки партії малих десантних кораблів на повітряній подушці типу "Зубр" Китаю (на 315 млн. доларів), поставки Іраку шести військово-транспортних літаків Ан-32 (на суму близько 100 млн. доларів) і 420 нових бронетранспортерів БТР-4 (на суму близько 46 млн. доларів), нарешті, про поставки великої партії бронетранспортерів Таїланду", - пишуть експерти.

"Також вагомими стали поставки газотурбінних установок виробництва ДП "Зоря-Машпроект" для індійських ВМС (для раніше поставлених Індії фрегатів російського виробництва та національних есмінців проектів Р15А і Р15В), а також угода на поставку ВПС Індії 100 двигунів АІ-20 сер. 5 для Ан-32 (вартістю близько 110 млн. доларів)", - розповіли аналітики.

Завдяки укладеним контрактам Україна впритул наблизилася до п'ятірки світових лідерів збройової торгівлі і, за попередніми підрахунками, може опинитися в шістці найбільших постачальників зброї, вставши за США, Росією, Францією, Німеччиною і Ізраїлем, додали експерти.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!