Уряд збільшить статутний фонд "Нафтогазу" за рахунок емісії

Середа, 8 липня 2009, 15:15

Кабінет міністрів ухвалив рішення про збільшення статутного фонду НАК "Нафтогаз України" на 18,6 млрд. гривень за рахунок реалізації облігацій внутрішньої державної позики.

Про це на прес-конференції заявив міністр палива та енергетики Юрій Продан, повідомляє агентство "УНІАН".

"Ми (Мінпаливенерго) запропонували збільшити статутний фонд "Нафтогазу" на 18,6 млрд. гривень за рахунок коштів Стабілізаційного фонду. А до Стабілізаційного фонду ці кошти будуть одержані за рахунок реалізації облігацій внутрішньої державної позики", - сказав Продан.

Як повідомлялося, за інформацією виконуючого обов`язки міністра фінансів Ігоря Уманського, Кабінет міністрів має намір погодити під час переговорів з Міжнародним валютним фондом (МВФ) можливість збільшення статутного капіталу НАК "Нафтогаз України" на 18,6 млрд. гривень.

Реклама:

Він повідомив, що кошти на збільшення статутного фонду "Нафтогазу" будуть одержані за рахунок випуску облігацій - за такою ж моделлю, як і в разі рекапіталізації банків.

За його словами, інформація передана МВФ і очікується реакція.

За словами Уманського, рішення про збільшення статутного фонду НАК "Нафтогаз України" на 18,6 млрд. гривень може бути прийняте і реалізоване урядом тільки після внесення змін до закону про бюджет.

Сума збільшення статутного фонду буде визначена рішенням Верховної ради, але в уряді вважають, що збільшити капітал необхідно на 10-18 млрд. гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!