Україна хоче більше грошей від МВФ

Субота, 20 червня 2009, 11:30

Україна має намір клопотати перед МВФ про спрямування чергового траншу на фінансування бюджетного дефіциту при збільшенні обсягів траншу до 3,8 мільярдів доларів.

Про це в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня" заявив виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський.

"24-26 червня має приїхати чергова місія. Відповідно до програми, черговий транш передбачений в обсязі 3,2 млрд. доларів. Зараз ми просимо про те, щоб переглянути його у бік збільшення - до 3,8 млрд.", - сказав він.

При цьому Уманський переконаний, що у разі отримання траншу всі гроші повинні бути направлені до бюджету.

"Але питання, скільки всього грошей прийде і скільки всього з них піде на фінансування дефіциту, поки залишається відкритим", - підкреслив він. 

Крім того, в.о. міністра фінансів відзначив, що МВФ ставить перед Києвом ряд умов, остаточний перелік яких буде підготовлений до приїзду місії фонду.

"Ми очікуємо, що це станеться до кінця цього тижня", - уточнив Уманський.

Як повідомлялося, на початку листопада 2008 року МВФ затвердив кредитну програму stand-by для України загальним обсягом 11 млрд. SDR і тоді ж виділив перший транш по ній в розмірі 3 млрд. SDR.

Програма передбачала щоквартальну перевірку місією фонду виконання Україною умов меморандуму економічної політики, підписаного українським керівництвом, у разі дотримання яких країна отримує наступний транш кредиту.

У кінці січня - на початку лютого 2009 року місія МВФ не змогла завершити перегляд через ряд неузгоджених питань, тому надходження другого траншу, спочатку заплановане на 15 лютого, було відкладено. Позитивний висновок за підсумками першого перегляду місія змогла зробити лише у кінці квітня.

Місія МВФ підтримала пропозицію української сторони збільшити розмір другого траншу з 1,25 млрд. SDR до 1,9 млрд SDR і направити понад половину цієї суми на покриття дефіциту бюджету, тоді як традиційно одержувачем коштів МВФ був Нацбанк, а їх цільове призначення полягало у підтримці платіжного балансу.

Оновлений за підсумками першого перегляду програми графік надходження коштів передбачає виділення Україні третього траншу в розмірі 2,125 млрд. SDR (3,27 млрд. доларів за поточним курсом) за підсумками запланованого на червень другого перегляду, четвертий в розмірі 2,5 млрд. SDR (близько 3,84 млрд. долапрів) - у разі успішного завершення третього перегляду програми у листопаді 2009 року.

Для отримання третього траншу Україна повинна, зокрема, розпочати на практиці рекапіталізацію банків і внести поправки до законодавства про посилення незалежності Національного банку.

Щоб отримати четвертий транш Києву необхідно буде прийняти поправки до закону "Про відновлення платоспроможності боржника або оголошення його банкрутом", які б полегшили можливості досудової санації і знизили рівень надмірних зобов'язань.

Крім того, з кінця вересня повинна бути почата публікація детальної інформації про банки, зокрема, якість активів і зобов'язань, власників.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!