Марченко: Місія МВФ в Україні продовжена на 7-10 днів

Четвер, 28 січня 2021, 20:20
 

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що робота місії МВФ в Україні продовжена на 7-10 днів, за його словами, надходження коштів від Фонду - "більше питання технічне".

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24".

"Для нас принципово залишатися в програмі МВФ. Ми зараз в активній стадії перемовин. У нас продовжена місія на 7-10 днів. Є сподівання, що за цей час ми фіналізуємо меморандум і чітко зрозумієм, які ми на себе можемо взяти зобов'язання.

З приводу надходження коштів, я вважаю, це більше питання технічне. Звичайно, нам би хотілось їх отримати ще в минулому році, є так як є. Головне для нас залишається, що ми поступово виконуємо взяті на себе зобов'язання і робимо ті кроки, щоб бути надійним партнером", - заявив Марченко.

Реклама:

На питання, чи пауза у ринку газу є причиною продовження перемовин та затримки з траншем, він відповів:

"Запуск ринку газу - це одне із наших зобов'язань, яке ми на себе брали. Тому через ці зміни з граничною ціною, звичайно, виникають питання у наших партнерів. Вони ставлять питання: "Запропонуйте чітку модель, як ви бачете, щоб такі ситуації не повторились у майбутньому".

При цьому, вони розуміють, що прийняте нами рішення досить нагальне з точки зору захисту громадян. Це в процесі обговорення, йдуть активні консультації".

"Ми поки не бачимо критичних застережень, які б нам не дозволяти продовжити програму співпраці", - сказав Марченко.

"Ситуація достатньо стабільна. Так, нам треба продовжити співпрацю з МВФ. Те, що говорить JP Morgan щодо вартості активів, - з точки зору приватизації це може бути проблема (12 мільярдів гривень доходу від приватизації закладено в бюджет). 

Це критично - ні, не критично. Програма то є, неважливо, коли прийдуть гроші", - додав радник президента з питань економіки Олег Устенко, коментуючи прогноз JP Morgan щодо траншу МВФ Україні.

Нагадаємо:

Аналітики інвестбанку JP Morgan очікують, що staff-level agreement між Україною і МВФ може бути укладений за підсумками місії Фонду у січні, але виплата коштів у січні-березні цього року малоймовірна.

Україна все ще може отримати транш від МВФ у 1 кварталі 2021 року попри запровадження держрегулювання цін на газ, проте більш консервативний сценарій передбачає отримання траншу у квітні-червні 2021 року, йдеться у прогнозі аналітиків Bank of America.

Раніше уряд провів зустріч з Міжнародним валютним фондом, прем’єр заявив про необхідність пошуку компромісу щодо тарифів на газ.

У Міжнародному валютному фонді занепокоєні можливим державним регулюванням цін на газ в Україні, адже це може призвести до порушення взятих в рамках Меморандуму зобов’язань.

Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-by відновила свою роботу в Україні.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що ще 2 транші по 700 млн доларів від МВФ перенесені на 2021 рік.

Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що наступний транш МВФ "буде однозначно у наступному році", за прогнозами, у лютому-березні 2021 року.

Міжнародний валютний фонд оприлюднив графік погашення боргів Україною до 2036 року, цьогоріч необхідно сплатити 1,67 мільярда доларів.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: