"Ощадбанк" заявляє про необхідність збільшення капіталізації на 700 млн грн

Понеділок, 23 червня 2008, 13:20

Для утримання "Ощадбанком" його ринкових позицій в 2008 році необхідно збільшити його капіталізацію на 700 млн.грн.

Про це в інтерв'ю "Зеркало недели" заявив голова правління ВАТ "Ощадбанк" Анатолій Ґулей, - повідомляє "Лігабізнесінформ" .

Зокрема, він нагадав, що в нинішньому варіанті бюджету на збільшення капіталізації "Ощадбанку" передбачено 200 млн грн, які банк сподівається одержати до 1 липня.

Ґулей відзначив, що для забезпечення середньоринкових темпів росту капіталізації, сума коштів, передбачених на збільшення статутних капіталів держбанків повинна бути збільшена як мінімум ще на 500 млн грн.

"Якщо говорити про адекватний розвиток "Ощадбанку" стосовно темпів росту всієї банківської системи, то, звичайно, ми йдемо із запізненням. Капіталізація всієї банківської системи зростає приблизно в три рази швидше, ніж капіталізація державних банків. Як відомо, на одному з останніх засідань Ради Нацбанку це питання розглядалося, і я абсолютно підтримую заявлену позицію про те, що наша загальна з "Укрексімбанком" частка ринку повинна бути збільшена хоча б до 20-30%, тоді як сьогодні  вона становить близько 8%", - підкреслив голова правління ВАТ.

Крім того, він відзначив, що для того, щоб банк міг пропонувати більш вигідні умови обслуговування й кредитування провідних галузей економіки, таких як енергетика, необхідно влити в банк не менше 1 млрд.грн.

"Крім забезпечення соціальних виплат, ми закриваємо, наприклад, і такий важливий для держави фронт робіт, як енергетика. За нашими розрахунках, щоб вивести цей сектор на якісно новий рівень, нам необхідний тільки для цих цілей мінімально 1 млрд грн капіталу. У такому випадку ми спромоглися б запропонувати значно більш вигідні умови кредитування енергетиків і газівників, ніж будь-який інший комерційний банк. Але якщо в цьому питанні немає розуміння, виходить, потрібно продовжувати консультації", - відзначив банкір.

ВАТ "Державний ощадний банк України" зареєстрований у грудні 1991 року. Є одним з найбільших банків в Україні.

Власником 100% акцій "Ощадбанка" є держава. Банк має 6144 установи, які обслуговують клієнтів у всіх регіонах країни.

Чистий прибуток банку в I кварталі 2008 року виріс на 47,7%, у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року, до 85,922 млн.грн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!