Тимошенко і Пинзеник боротимуться з інфляцією методами Януковича і Азарова

Середа, 20 лютого 2008, 12:22

Стало відомо, яким чином уряд Юлії Тимошенко має намір боротися з інфляцією.

У розпорядженні видання "Комерсант-Україна" виявився повний перелік антиінфляційних заходів на 2008 рік.

Перелік охоплює не тільки адміністративний контроль за ціноутворенням і активніше використання монетарних заходів, але й масове звільнення співробітників бюджетних установ.

Остання версія проекту включає 53 антиінфляційні заходи. Аналіз документа показує його ідентичність плану, ще восени 2007 року розробленого урядом Віктора Януковича, щоб стримати високу інфляцію (в 2007 році - 16,6%). Тоді план не був затверджений через критику низки його позицій із боку президента.

Юлія Тимошенко пропонує створити оптові сільськогосподарські ринки, збільшити обсяги запасів зерна в держрезерві до 1,2 млн т, змінити систему оподатковування аграріїв та імпортне мито на зерно. Як і Віктор Янукович, нинішній прем'єр-міністр має намір контролювати вартість послуг ЖКГ і природних монополій.

Частина антиінфляційних заходів буде включена в бюджет. Його дефіцит не повинен перевищувати 2% від ВВП, а видатки, які не належать до соціально гарантованих, будуть урізані. Зокрема, буде скорочений штат бюджетних установ, переглянута система податкових пільг, закриті неефективні бюджетні програми, а також розширений спектр монетарних заходів боротьби з ростом цін. Мінфіну рекомендується відмовитися від розміщення цінних паперів на зовнішньому ринку, а Нацбанку - затвердити процедуру розрахунків надходжень валютних доходів від приватизації, забезпечити перевищення ставки з активних операцій над рівнем інфляції, змінити розмір дисконтної ставки й використовувати щотижневі тендери серед банків із продажу й купівлі ресурсів терміном до двох тижнів.

Експерти частково схвалюють ці заходи. Але аналітик ІК Mіllennіum Capіtal Валентин Зеленюк упевнений, що багато запропонованих заходів уже й так використовуються НБУ, а Кабмін вирішив не використовувати найефективніший механізм контролю за цінами - зміцнення гривні.

Однак експерти сумніваються в реальності втримання інфляції до 9,6% за допомогою цих заходів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!