Нафтогазу загрожує дефолт - інвестори компанії

П'ятниця, 14 грудня 2007, 10:16

Компанії НАК "Нафтогаз України" загрожує технічний дефолт у разі не надання інвесторам фінансового звіту за 2006 рік.

Про це заявили на брифінгу у п’ятницю менеджери з активів двох компаній-інвесторів Нафтогазу Джулс Грін та Саймон Тричер.

За їх словами, ненадання Нафтогазом вказаного звіту до 31 грудня 2007 року "може призвести до того, що всі власники облігацій компанії почнуть вимагати повернення грошей", що, у свою чергу, стане причиною дефолту.

При цьому Грін та Тричер двічі не відповіли на запитання, на чиє прохання вони проводять цю прес-конференцію. Водночас представник БЮТ Григорій Немиря повідомив, що компанії Ashmor Capitall та Bluberry, представники яких розмовляли з журналістами, володіють 40% боргу Нафтогазу, що становить до 15% національного боргу України.

Немиря також додав, що під час свого перебування в Україні Грін і Тричер зустрічалися з представниками Секретаріату президента, а також з лідеркою БЮТ Юлією Тимошенко "як із прем’єр-міністром майбутнього уряду".

Остання зустріч, за словами депутата, переконала інвесторів у тому, що "вперше за всю історію України уряд знайде рішення цієї проблеми", надавши з боку України "суверенні" державні гарантії щодо заборгованостей Нафтогазу.

Представники двох компаній-інвесторів Нафтогазу з’явилися у ВР після закриття сесії замість лідерки БЮТ Юлії Тимошенко, брифінг якої був проанонсований раніше її соратником Олександром Абдуліним.

Раніше, одразу ж після двох провальних голосувань по Тимошенко, в кулуарах Верховної Ради поповзли чутки, що таким чином Тимошенко змушують відмовитися, зокрема, від претензій на посаду голови Нафтогазу, яку відводили БЮТ за коаліційною угодою.

"Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!