Через постійні зміни влади Україна "пасе задніх" в СНД

Понеділок, 17 вересня 2007, 10:21

За показниками економічного розвитку Україна відстає від інших держав СНД, а рівень інфляції в нашій країні – один із найвищих у регіоні.

За даними Міждержавного статистичного комітету Співдружності, у цілому зростання ВВП у країнах СНД за перше півріччя 2007 року склало 9,5%.

В Україні цей показник – 7,7%, повідомляє "Дєло".

А показник рівня інфляції, що для країн СНД складає в середньому 9%, у нашій країні дорівнює 11%.

На думку начальника управління інвестиційно-банківських послуг "Укрсоцбанку" Еріка Наймана, така динаміка інфляції підстьобує зростання підприємств. Хоча інфляція понад 10% негативно впливає на репутацію країни і може знизити рейтинг інвестиційної привабливості України.

Директор економічних програм Українського центру економічних і політичних досліджень ім. Разумкова Василь Юрчишин не бачить нічого екстраординарного в наявній ситуації.

Порівнюючи зростання інфляції в Україні та Росії (11 і 8% відповідно), він пояснює, що Україна випробувала на собі дію цінового шоку в результаті збільшення цін на газ. Це, у свою чергу, призвело до зростання індексу споживчих цін.

"Крім того, політична стабільність у Росії позитивно впливає на економічну ситуацію в країні, а в Україні постійно міняється склад уряду", - каже він.

У той же час найбільший підйом серед членів СНД як і раніше демонструють країни з низьким рівнем доходів населення, але наділені значним сировинним потенціалом.

Йдеться, насамперед, про Азербайджан, економіка якого виросла більш ніж на третину в порівнянні з показниками 2006 року. Також помірні, але стабільні темпи розвитку демонструє Казахстан.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!