Колонки

Сім пасток "старательського" законопроекту
Автори упевнені, що закон дозволить залучити інвестиції і покращити якість життя. Проте в такій редакції він нічого не дасть регіонам, а лиш призведе до конфліктів.
Маємо другий неоголошений дефолт?
Вчасне оголошення дефолту було б оптимальним і покращило би позицію уряду на переговорах з позичальниками щодо реструктуризації боргу.
Антикорупційний кіт в мішку
Розповім вам, як кілька громадських організацій випадково потрапили в Кабмін на добре підготовлений процес "громадського обговорення". (Рос.)
Портовий провал продовжує заглиблюватись
Треба розвивати дрібні і середні бізнеси як каталізатори вантажопотоків, а не продавати держмайно, як планує галузеве міністерство. (Рос.)
Таблетка для урядовця
Той самий уряд, який закликає розвивати експорт, дев'ять місяців не видає провідній фармацевтичній компанії дозвіл на відвантаження товару за кордон.
Боровик vs Яценюк, Порошенко vs Яценюк, або Де ж реформи?
Завдяки зусиллям ЗМІ виглядає так, ніби президент - реформатор, а прем'єр - ретроград і корупціонер. Однак ця картина оманлива. В Україні нема реформаторів, і бажання робити реформи у влади теж нема. (Рос.)
Час лікувати енергетичне ожиріння
Команда, яка розвернула вектор постачання газу в Україну, заслуговує на прижиттєвий пам'ятник. "Газпром" одразу почав пританцьовувати на задніх лапках, тільки-но побачив, що у вчорашньої жертви з'явився вибір.
Держзакупівлі на шляху до прозорості
Ефект, який буде отриманий завдяки переведенню тендерів у цифровий простір, на сучасну прозору платформу, дозволить виграти всім. (Рос.)
Кому вигідно заборонити дострокове зняття депозитів
Банки стануть стабільнішими. Влада уникне відповідальності. До Нацбанку і гривні довіра навряд чи відновиться. А вкладникам доведеться почати мислити по-новому. (Рос.)
Гривнекарбованець, або Як захистити бідних і завести економіку
Мова йде про м'яку грошову реформу. Бівалютну, тимчасову і безпечну. Придатну, до речі, не тільки для України. (Рос.)
Непрозорі ігри навколо прозорості регулятора
Суспільство було психологічно готове до підвищення тарифів, та воно не сприйняло їх "на віру". Це природно, адже тарифи просто "спустили" згори.
Чому ми проти конвертації позик за "курсом 5"
Дивімося правді в очі: при отриманні кредиту позичальники добровільно брали на себе валютний ризик. Це був свідомий вибір, за який треба платити.