Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Публікації

"Набукко" не зашкодить транзитному потенціалу України?
Спрямовуючи газ на "Південний потік" з інших країн, "Газпром" створює ілюзію необхідності такого проекту, адже за рахунок перепродажу імпортованого газу Росія може лише покрити власний дефіцит у законтрактованих поставках для ЄС. Про розширення обсягів поставок мова не йде.
Причина фінансової кризи - ринкова економіка
Заяви про те, що вільні ціни вилікують економіку від кризи, - демагогія. Порушення законів фізики на АЕС призвело до чорнобильської трагедії. Порушення закону вартості в економіці призвело до кризи. І так буде завжди.
Держава відбирає порти у приватного бізнесу?
За словами Рябченка, не вирішить проблему і призначення нового глави Мінтрансзв'язку. "Ці хлопці, з якими конфліктував попередній міністр, не вчора там з'явилися, і це не дитячий садок. Якщо вони там сіли так міцно, то в них є підтримка", - підкреслив експерт.
Держава тримає видобувників на короткому повідку
Не виключено, що уряд і сьогодні хотів би погіршити фінансовий стан політичних конкурентів. За низкою видобувних підприємств стоять представники Партії регіонів Нестор Шуфрич та Микола Злочевський. Крім того, видобутком корисних копалин займається і заклятий ворог Юлії Тимошенко Дмитро Фірташ.
Росія допоможе Україні досягнути енергетичної незалежності?
Уряд України готується зробити ставку на Росію у питанні розробки власного ядерного палива. На 15 липня заплановане підписання меморандуму про спільне будівництво в Україні потужностей ядерно-паливного циклу.
Податківці втрачають контроль над бізнесом
Податкова служба ґвалтує бізнес авансовими платежами вже давно. Однак сьогодні тиск значно посилився. У Секретаріаті президента підрахували, що 2009 року бізнес переплатив 12 мільярдів гривень.
Економічний огляд: виповзаючи з провалля
Пожвавлення економічної активності в Україні буде наслідком поновлення кредитування та зростання зовнішнього попиту. Наразі виглядає так, ніби щомісячне відновлення у другому півріччі буде повільним, адже економіці не вистачає явних факторів зростання.
Банки ховають гроші від людей
У банків з'явилося багато гривні. Але вони не поспішають її роздавати у вигляді кредитів, вважаючи за краще купувати депозитні сертифікати НБУ. Так триватиме до осені.
Президент хоче зробити Стельмаха незалежним
Може збутися давня мрія голови правління НБУ Володимира Стельмаха. Рада НБУ, керівний орган регулятора, може перетворитися на круглий стіл, за яким збираються любителі макроекономічної теорії.
Тимошенко хоче дійти до кожного села
Зараз уряд не має змоги - а хочеться! - контролювати рух коштів після передачі їх на обласний і районний рівні. Новий бюджетний кодекс надасть йому таку можливість.
Уряд зекономив 15 мільярдів на неповерненні ПДВ
Завдання податкової та Мінфіну - не сплачувати ПДВ "живими" грішми, яких просто нема. Виходить парадокс: той, хто не має боргів перед державою та держустановами, не може розраховувати навіть на таку форму виплати.
Чому під час кризи в Україні зростає інфляція
Висока ставка рефінансування та непрозорі процедури отримання позичок обумовлюють формування реальної ставки за кредитами для юридичних осіб на рівні 35-40%. Такий рівень обов'язково буде перекладений на споживача і є прямим кроком до зростання інфляції.
Андрій Пишний: Ощадбанк застиг на рівні минулого століття
Більшість проектів, у яких за останні два роки брав участь Ощадбанк, мають політичне підґрунтя. Починаючи з "Юліної тисячі" і закінчуючи кредитуванням "Нафтогазу".
Теплова енергетика на грані краху?
Населення сплачує за газ підприємствам теплокомуненерго 85% коштів, вони ж у свою чергу "Нафтогазу" - лише 30%.
Ринок нерухомості: знецінені активи не користуються попитом
Земельні ділянки, придбані для спекулятивних цілей, виставлені на продаж, однак продавці стикаються з відсутністю попиту. У підсумку, знижки досягли свого піку і в окремих випадках склали 30%.
Тимошенко позичить 4 мільярди доларів для "Нафтогазу" в Росії. Текст документу
Юлія Тимошенко змушує "Нафтогаз України" взяти кредит розміром 4 мільярди доларів у компаній, близьких до Володимира Путіна. У розпорядження "Економічної правди" потрапив підготовлений у Москві проект відповідного договору.