Данилюк про меморандум з МВФ: все вирішиться в найближчі дні

Четвер, 2 березня 2017, 10:48

Міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що підписання Меморандуму з Міжнародним валютним фондом - це питання найближчих днів.

Про це міністр сказав в інтерв'ю ZN.UA.

"Ми не підписали Меморандум, але дуже близькі до цього. Я думаю, що все вирішиться в найближчі дні - сьогодні-завтра. І сподіваюся, що довше це питання не затягнеться. Але на даний момент не підписаний Меморандум, була дезінформація, але це не критично, так як помилилася поважне інформаційне агентство (Reuters - ред.) лише на пару днів", - пояснив Данилюк.

Також глава Мінфіну відзначив, що відсутність України в порядку для МВФ не ознака того, що питання про транш замороженj або відкладено.

"Що стосується відсутності у порядку денному Українського питання і хронічних "ахів" з цього приводу, то тут важливо розуміти процедури, за якими все працює. Спочатку відбувається підписання Меморандуму, протягом мінімум двох тижнів відбувається засідання Ради директорів. Графік складається, по суті, на два тижні. І природно, якщо Меморандум ще не підписаний, то й дати засідання по Україні у графіку немає", - розповів Данилюк.

Міністр фінансів нагадав, що як правило, транш надходить в Україну після засідання Ради директорів, протягом декількох днів. А вся сума траншу, як і попередніх, буде спрямована в золотовалютні резерви Національного банку.

Напередодні, 1 березня, агентство Reuters повідомило, що Україна підписала меморандум з МВФ, який дозволить відкрити шлях для отримання нового траншу в рамках програми фінансової допомоги на 17,5 мільярдів доларів.

Раніше директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що переговори Міжнародного валютного фонду з Україною про виділення чергового траншу просуваються добре.

У вересні 2016 року МВФ схвалив надання Україні 3-го траншу в розмірі 1 млрд доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!