Кабмін запропонував МВФ свій варіант пенсійної реформи

Вівторок, 14 лютого 2017, 13:30

Кабінет міністрів прописав у проекті меморандуму України та Міжнародного валютного фонду свій варіант пенсійної реформи.

Проект меморандуму є у розпорядженні ЕП.

Зокрема, МВФ вимагав ухвалити до кінця березня 2017 року пенсійну реформу, яка включає збільшення віку виходу на пенсію для чоловіків на 4 місяці щороку, починаючи з 1 липня 2017 року, а для жінок й надалі підвищувати вік на шість місяців щороку після 2021 року до тих пір, поки чоловіки й жінки не досягнуть пенсійного віку в 63 роки (2027 рік - Ред.).

Також, за пропозицією МВФ, пенсійна реформа повинна передбачати подальше звуження можливостей завчасного виходу на пенсію, зокрема, шляхом переведення працівників галузі освіти та охорони здоров’я на загальний режим виходу на пенсію з 1 липня 2017 року.

Реклама:

При цьому Кабінет міністрів відхилив пропозиції Фонду та запропонував свій варіант пенсійної реформи.

У проекті меморандуму зазначається, що Верховна Рада ухвалить до кінця квітня 2017 року комплексну пенсійну реформу, яка набере чинності з 1 січня 2018 року.

"Реформа буде передбачати новий набір варіантів виходу на пенсію з ширшим, ніж існуючий, діапазоном пенсійного віку, що передбачає значну можливість вибору, в залежності від загального трудового стажу, а також з пенсійними виплатами, які заохочують громадян до продовження трудової діяльності і пізнішого виходу на пенсію", - йдеться у пропозиції уряду.

Також нова реформа передбачає економію видатків у розмірі не менше 3% ВВП в довгостроковій перспективі у порівнянні до рівня видатків у 2016 році﴿, в тому числі за рахунок збільшення ефективного трудового стажу для виходу на пенсію.

Крім того вона повинна гарантувати, що громадяни України отримуватимуть пенсії, які є співвідносними зі сплаченими ними внесками і адекватними в реальному вимірі.

"Ця загальна система буде застосовуватися до всіх видів зайнятості, за винятком обмеженого переліку небезпечних професій", - йдеться у документі.

Варто відзначити, що ці пункти досі залишаються неузгодженими.

В понеділок директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що переговори Фонду з Україною про виділення чергового траншу просуваються добре і ряд ключових питань вже врегульовано.

"Нашій команді залишилося уточнити кілька моментів з українською владою", - сказала вона, але відмовилася вдаватися в подробиці.

Раніше голова НБУ Валерія Гонтрева прогнозувала отримання наступного траншу від Міжнародного валютного фонду в кінці лютого або на початку березня.

У вересні 2016 року МВФ схвалив надання Україні 3-го траншу в розмірі 1 млрд доларів.

Микола Топалов, ЕП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!