Україна може повернутися на ринок єврооблігацій - Данилюк

П'ятниця, 25 листопада 2016, 14:14

Україна веде підготовку до можливого повернення на ринок комерційних зовнішніх запозичень, готуючись до припинення через кілька років програми МВФ, і таке пробне розміщення може пройти в другій половині 2017 року за зниженою ставкою до 5-6% річних.

Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк, пише "Інтерфакс-Україна".

"Розміщення, швидше за все, відбудеться в другій половині (2017) року. Ми хочемо спочатку покращити рейтинг країни, так як поки він не дозволяє брати в борг нижче, ніж під 8% річних. 5-6% вже можна було б розглянути", - сказав міністр.

За його словами, в даний час вже проходять зустрічі з інвесторами та рейтинговими агентствами.

Данилюк нагадав, що днями Fitch підвищило рейтинг України з "CCC" до "B-".

"Очікуємо позитивних результатів від інших агентств", - додав він.

Міністр зазначив, що обсяг можливого випуску єврооблігацій-2017 буде невеликим, тому що фінансування від МВФ, Світового банку, ЄС, Європейського інвестбанку і Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) мають низькі ставки, привабливі пільгові умови і досить великі обсяги.

У той же час Данилюк зазначив, що ринок потрібно готувати до того, що Україна - "серйозний гравець, який проводить кардинальні структурні реформи".

"Ми закладаємо основу для успішної роботи з інвесторами в майбутньому", - пояснив міністр.

Як повідомлялося, розроблений Мінфіном проект держбюджету на 2017 рік передбачає залучення через запозичення у валюті трохи більше 3,5 млрд дол. і в гривні близько 76,1 млрд грн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!