НБУ інформуватиме про застосовані до банків заходи впливу

Вівторок, 30 серпня 2016, 17:24

Нацбанк України з 31 серпня починає інформувати громадськість про застосовані до банків заходи впливу за порушення ними законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Про це йдеться у повідомленні регулятора.

"Ми будуємо сучасний та відкритий НБУ,  інтегрований до європейської спільноти центробанків. Впроваджуючи передові міжнародні стандарти нагляду та слідуючи за нашою Візією, Нацбанк прийняв рішення регулярно інформувати громадськість про застосовані до банків заходи впливу за порушення ними законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації доходів", - зазначив директор Департаменту фінансового моніторингу Ігор Береза.

Раніше інформація про застосовані до банків заходи впливу мала статус "інформації з обмеженням доступу".  

Проте постановою Правління НБУ від 25 серпня 2016 року вказаний гриф було знято щодо загальних відомостей про застосування заходів впливу у вигляді письмового застереження, накладення штрафу на банк та тимчасового відсторонення посадової особи банку від посади за порушення законодавства, яке регулює відносини у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Як зазначає регулятор, найчастіше останнім часом у діяльності банків виявляються порушення нових вимог законодавства щодо публічних діячів.

Наприклад, працівники банків  не виявляють факту належності клієнта до такої категорії осіб чи не з’ясовують  джерел походження коштів таких діячів, або встановлюють  відносини з такими клієнтами без дозволу керівника банку.

Водночас має місце проблема з неналежним, а інколи суто формальним  підходом банків до виконання вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу в частині забезпечення управління ризиками.

З 31 серпня інформування про застосовані до банків заходи впливу Національний банк  буде здійснювати щомісяця.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!