Банки на третину збільшили депозитний портфель завдяки Фонду гарантування

П'ятниця, 27 травня 2016, 11:06

Новим каналом залучення депозитів в минулому році стала співпраця кредитних установ з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Про це повідомляє FinClub в проекті "50 провідних банків України-2016", посилаючись на результати свого дослідження.

Як зазначається, видаючи депозити клієнтам неплатоспроможних установ, банкам вдавалося переоформляти у себе до 30-40% цих коштів.

З початку 2014 року збанкрутували вже понад 70 кредитних установ, тому банки-агенти Фонду гарантування не залишилися без роботи, пише видання.

Вони пропонували вкладникам банків-банкрутів перерозмістити всю суму депозиту або його частину в своїх кредитних установах.

"Ми проводили роботу з вкладниками при виплаті компенсацій: в 2015 році уніфікували лінійку строкових і ощадних вкладів, запропонувавши продукти, спрямовані на задоволення існуючого попиту", - розповідає директор департаменту роздрібного банкінгу "Укргазбанку" Ольга Щербина.

Під час повернення вкладів банкам-агентам вдавалося переоформляти у себе до 30-40% коштів.

"За результатами 2015 року понад 30% виплачених коштів Фонду переоформлені клієнтами на депозитні продукти нашого банку", - підрахував директор департаменту з продуктів роздрібного бізнесу ПУМБ Ярослав Сковрон.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!