Шеремета розповів, за яких умов в Україні можливе економічне диво

Вівторок, 17 червня 2014, 17:30

Економіка України має зростати втричі швидше, щоб вийти на нормальну траєкторію й наздогнати розвинені країни.

Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета в ході форуму з економічного розвитку, передає УНІАН.

Міністр нагадав, що згідно з прогнозами Мінекономрозвитку, цього року очікується падіння ВВП України на 3%, але вже наступного року економіка покаже зростання на 1,7%, а в наступні 2 роки - на 3,5-3,6%.

"3,5% - це не дуже швидко. Нам потрібно зростати втричі швидше, щоб вийти на нормальну траєкторію", - сказав Шеремета і підкреслив, що лише за такої умови Україна зможе наздогнати розвинені країни.

Міністр також зазначив, що економічне диво в Україні можливе лише в разі змін й імен у коридорах влади, й існуючих процесів. "Треба змінювати бачення. Треба змінювати не лише чиновників, але й процеси у владі", - додав він.

Шеремета нагадав, що два місяці тому при міністерстві сформовано робочу групу, яка розробляє стратегію розвитку до 2020 року за участю радників міжнародних фінансових організацій і урядів європейських держав.

"Ми не хочемо обмежуватися двома-трьома галузями. Готуємо 10-12 галузей, і по цих галузях розглядатимемо 10-12 перспективних проектів", - сказав він.

Присутній на форумі голова правління державного "Ощадбанку" Андрій Пишний висловив упевненість, що на Україну очікує економічне диво, тому що іншої альтернативи немає.

"У нас із вами є таємна зброя - повна відсутність альтернативи. Тому економічне диво буде, я в цьому впевнений", - сказав він.

На думку банкіра, в Європейського Союзу також немає іншої альтернативи, окрім як надати підтримку Україні. "Найкращі санкції, які можна застосувати до Російської Федерації, - це пряма допомога Україні", - додав Пишний.

Серед галузей, які стануть драйверами економічного зростання України, банкір виділив енергетику й житлово-комунальне господарство за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій і розвитку інфраструктурних проектів за сприяння міжнародних фінансових організацій, а також військову промисловість, продовольчий комплекс та інформаційні технології.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!