НБУ покарав низку банків за махінації з готівкою на 146 мільярдів

Четвер, 3 квітня 2014, 11:07

Нацбанк активізував роботу із запобігання використанню банківської системи для легалізації кримінальних доходів та недопущення здійснення банками протиправних фінансових операцій з готівковими коштами.

Так відомство здійснило позапланові перевірки 13 банківських установ, пише Тиждень.ua.

Під час перевірок установлені численні випадки порушень вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу, валютного регулювання, контролю та ліцензування, а також нормативно-правових актів НБУ щодо організації готівково-грошового обігу.

Встановлено, що окремі клієнти банків проводили фінансові операції з готівковими коштами за схемами, що містять ознаки легалізації кримінальних доходів. Так за такими схемами протягом 2013 та 2014 років через каси окремих банків лише фізичними особами отримано готівку на загальну суму більше 146 млрд гривень.

Установлено, що деякі з цих банків не надавали інформацію про відповідні фінансові операції до Державної служби фінансового моніторингу України. Такі фінансові операції виявили лише під час перевірок фахівцями НБУ.

Інформація про зазначені операції на вимогу відомства надіслана банками до Держфінмоніторингу.

За результатами перевірок регулятор застосував до банків низку заходів впливу.

"Так у 4 банках зупинено здійснення окремих банківських операцій, передбачених банківською ліцензією, до усунення виявлених порушень. Голови правлінь 2 банків тимчасово відсторонені від займаних посад, а також керівники 2 банків притягнуті до адміністративної відповідальності", - йдеться у повідомленні.

Крім того, на 11 банків накладено штрафи на загальну суму більше ніж 270 тис. грн.

"Крім того, до 7 банків Національний банк застосував захід впливу у вигляді письмового застереження з вимогою усунути виявлені порушення та вжити заходів щодо недопущення таких порушень у подальшій діяльності", - йдеться у повідомленні.

Також регулятор проінформував правоохоронні органи про вищезазначені порушення, оскільки окремі виявлені під час перевірок факти можуть свідчити про скоєння злочину.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!