Відтепер до публічної інформації належать всі відомості про майно та доходи чиновників

Вівторок, 12 червня 2012, 10:57

Розширилось коло чиновників, які зобов’язані оприлюднювати інформацію про своє майно, видатки і доходи, адже президент підписав зміни до антикорупційного законодавства.

Тим часом, медіаюристи зазначають: наразі антикорупційний закон не працює і технічні правки до інших законів йому не допоможуть – тільки судова практика, пише "Радіо свобода".

"Відтепер до публічної інформації належать всі відомості про майно, доходи і витрати державних службовців, тому доступ до них не може бути обмежений", - заявив глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін, коментуючи підписані Януковичем зміни до законодавства.

Внесені зміни, зокрема, до закону "Про доступ до публічної інформації", потрібні для уточнення процедури так званого "громадського контролю", прописаної у законі "Про запобігання і протидію корупції".

Це дозволить, зокрема, вивести із тіні ту частину майна чиновників, яка "записана" на їхніх родичів, зазначає член парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, депутат-регіонал Володимир Олійник.

"Подібна позиція є стандартом європейським, щоб не тільки "око влади" – тобто прокуратура, податкова служба – а й "око народу" могли контролювати питання доходів і видатків чиновників усіх рівнів", – стверджує він.

Заяви про кардинальні зміни, які настануть із ухваленням цього закону, не мають під собою сенсу, вважає член парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, депутат-нашоукраїнець Володимир Ар’єв.

Антикорупційний закон ухвалили минулого року, але на практиці він не виконувався у повному обсязі.

"Його виконував той, хто хотів, а хто не хотів – не виконував, але жодних проблем у тих, хто порушував цей закон, не виникало, оскільки не було контролю за його виконанням", – каже Ар’єв.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!