Єврозону може чекати "рублезоніфікація" - експерт

Вівторок, 14 лютого 2012, 19:20

Європейський центральний банк (ЄЦБ) ризикує повторити помилки політичних лідерів, допущені після розпаду СРСР, які привели до краху рубля як регіональної валюти на пострадянському просторі.

Про це заявив головний економіст Citigroup Inc. Віллем Бейтер, передає "Інтерфакс-Україна".

На думку експерта, дозволивши центробанкам окремих країн єврозони збільшити обсяг активів на балансі різними темпами, ЄЦБ створив передумови для формування умов, які повторюють ситуацію після розпаду СРСР.

Як повідомляє агентство Bloomberg, економіст навіть придумав власний термін для цього процесу - "рублезоніфікація" (rublezonefication).

"ЄЦБ, ймовірно, йде по шляху, в кінці якого єврозону чекає повна рублезоніфікація - дроблення єдиної грошово-кредитної політики і політики в області ліквідності на 17 різних національних варіантів і, в кінцевому підсумку, фрагментація валютного блоку на безліч незалежних національних валютних режимів", - вважає Бейтер.

Минулого тижня ЄЦБ дозволив центробанкам 7 країн єврозони приймати в заставу по кредитах ліквідні права вимог, включаючи, наприклад, звичайні банківські кредити, як тимчасовий захід і збільшувати обсяг активів на балансі на свій розсуд.

Участь у програмі візьмуть ЦБ Австрії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Португалії і Франції.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!