Янукович відкладе боротьбу із корупцією

Вівторок, 6 грудня 2011, 10:16

У Міністерстві юстиції вважають недоцільною підготовку проекту закону щодо створення спеціального уповноваженого органу з питань антикорупційної політики (ОАП).

Про це ідеться в листі міністра юстиції Олександра Лавриновича до Адміністрації президента, пише газета "Комерсант-Україна".

"В Україні сьогодні фактично почалася реформа системи правоохоронних органів. За її результатами буде визначено, який правоохоронний орган відповідає за боротьбу з корупцією у країні. До протидії корупційним проявам необхідно підходити системно і тільки після завершення згаданих реформ. Тому законодавче врегулювання питання про статус ОАП і його функції є передчасним", - ідеться в листі.

Джерело видання в АП зазначило, що рішення Мін'юсту відкласти створення ОАП погоджене з головою держави.

Реклама:

У Міністерстві юстиції підтвердили припинення створення структури із боротьби з корупцією, але запевнили, що ця пауза не буде тривалою.

"Процес не затягнеться. Вже створена робоча група, яка готуватиме проект закону про прокуратуру. На початку наступного року буде запущена робота щодо комплексного реформування системи правоохоронних органів. Це, а також прийняття Кримінально-процесуального кодексу, необхідно для створення ефективного ОАП", - заявила виданню директор департаменту антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя Мін'юсту Інна Фесенко.

За її прогнозами, закон про ОАП може бути готовий вже в 2012 році.

Тим часом інформоване джерело в АП запевняє, що в заявлені терміни завершити реформу не вдасться: "Якщо бути реалістом, то цього закону не буде ще як мінімум два роки".

До набуття чинності закону про ОАП деякі функції цього органу Віктор Янукович поклав на Мін'юст.

"Існує також Національний антикорупційний комітет (НАК) при президенті, який можна вважати тим незалежним органом, створення якого вимагає ЄС", - відзначає Інна Фесенко.

Експерти ж вважають ці доводи неспроможними.

Як відомо, створення ОАП є однією з вимог плану дій візової лібералізації (ПДВЛ) з Євросоюзом.

Раніше в ЄС відзначали, що не можуть перейти до другого етапу виконання ПДВЛ до вирішення питання щодо антикорупційного органу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!