З нового року коньяк буде дорожчати

Понеділок, 28 листопада 2011, 10:09

За оцінками галузевих експертів, ціна в Україні на коньяк в роздробі в 2010 році зросла в середньому на 7%.

Про це пишуть "Экономические известия".

Збільшення з 1 січня 2011 року ставки акцизного збору на коньяк з 14 до 20 грн. за 1 л 100%-го спирту призвело до подальшого підвищення роздрібних цін на український коньяк.

Цьому також сприяло подорожчання сировини та комплектуючих для виробництва напою.

Вирівнюють умови конкуренції між виробниками як і раніше підвищенням рівня мінімальних роздрібних цін.

Зараз коньяк три зірочки коштує не менше 33,08 грн. за пляшку об'ємом 0,5 л (раніше близько 26,32 грн.).

"В Україні винограду значно менше, ніж необхідно, це вже призвело до подорожчання виноматеріалів і кінцевого продукту. Ціна на сировину в усьому світі підскочила на 30%. У 2011 році вартість коньяків збільшилася за рахунок зростання акцизу, цін на виноматеріали і комплектуючі", - розповідає маркетинг-директор холдингу Global Spirits Георгій Майоров.

Відповідно до Податкового кодексу України, з 1 січня 2012 року ставка акцизного збору на коньяк підвищиться до 27 грн. за 1 л 100%-го спирту.

З метою стимулювання коньячних виробництв в березні 2010 року був прийнятий законопроект, який знову знизив ставку акцизного збору на коньяк - 14 грн. за 1 л 100 -%-ого спирту.

"Зростання акцизу з наступного року з 20 до 27 грн. за 1 л 100%-го спирту відіб'ється у збільшенні роздрібної вартості пляшки ємністю 0,5 л на 3 грн. 2012-й - останній рік перехідного періоду, після чого з 2013 року ставка акцизу на коньяк буде збільшена до рівня "горілчаної". Відповідно, повинні бути переглянуті і мінімальні роздрібні ціни", - запевняє виконавчий директор коньячного бізнес-напрямку Першого національного виноробного холдингу (АПФ "Таврія") Севастян Ксьондз.

Вважають необхідністю підвищення МРЦ і в "Кримськії горілчаній компанії".

"Так, ми вважаємо, що необхідно підвищити мінімальні роздрібні ціни на коньяк. За попередніми прогнозами, ми вважаємо, що після підвищення мінімальних роздрібних цін темпи зростання ринку коньяку до кінця 2011 р. сповільняться, і обсяги ринку навряд чи досягнуть рівня 2008 року", - зазначає генеральний директор ТОВ "Кримська горілчана компанія" Джонатан Вейл.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!