"Регіонали" пропонують виробникам алкоголю сплачувати ПДВ авансом

Середа, 23 листопада 2011, 09:38

Партія регіонів готує для виробників алкоголю новий механізм сплати ПДВ, згідно з яким продаж акцизів буде відбуватися лише після авансової сплати податку.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

22 листопада був оприлюднений законопроект N9485 Андрія Пінчука (Партія регіонів) зі змінами до Податкового кодексу, що передбачає новий механізм сплати ПДВ для вітчизняних виробників алкоголю, які використовують етиловий спирт.

При купівлі акцизних марок бізнес повинен буде сплатити авансом 20% ПДВ.

Без довідки про перерахування податку наперед реалізація марок акцизного податку буде неможлива.

Депутат Пінчук поки що від коментарів відмовляється.

Проте в пояснювальній записці до законопроекту він зазначає, що дана норма допоможе стабілізувати надходження до держбюджету, а податківцям дасть можливість своєчасно виявляти факти ухилення від сплати ПДВ.

Економічний ефект від узаконення авансових платежів депутат не вказує.

У Державній податковій службі заявили про недоцільність прийняття такої зміни, адже сплатити частину ПДВ з ще не реалізованого товару буде проблематично.

Виробники алкоголю відмовилися давати офіційну оцінку законопроекту.

"Зараз ми платимо ПДВ протягом 45 днів після того, як продукція відвантажена в торговельні мережі. За цей період товар продається, і ПДВ надходить нам. Ця норма невигідна для нас, але, звичайно, прийнятна для бюджету", - говорить один з великих виробників міцного алкоголю.

На його думку, влада хоче користуватися грошима, які бізнес ще не заробив.

Ще один представник компанії впевнений: якщо зміни підтримають депутати, платити аванси все одно доведеться, але кількість виробників скоротиться.

Керівник асоціації "Укргорілка" Іван Жолнер погоджується, що додаткове фінансове навантаження призведе до банкрутства низки виробників, в основному невеликих, і буде сприяти розвитку тіньового сектора.

"Тіньовий ринок зараз займає 23%, ще пару років тому він був менше 18%. І якщо не так давно ми прогнозували зростання легального сектора, то зараз говоримо лише про зростання нелегального", - додає віце-президент Торгово-промислової палати В'ячеслав Сокерчак.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!