Янукович поставив крапку на валютному кредитуванні

Четвер, 13 жовтня 2011, 18:40

Президент Віктор Янукович схвалив заборону надання споживчих кредитів в іноземній валюті на території Україні.

Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на прес-службу глави держави.

Янукович підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання правових відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг", який також передбачає удосконалення процедури банкрутства з метою посилення гарантій та інтересів кредиторів.

Документ також передбачає усунення колізії між нормами закону про заставу, який передбачає стягнення заставного майна на основі виконавчого напису нотаріуса, і закону про забезпечення вимог кредиторів, норми якого не вказують на виконавчий напис нотаріуса як підставу для звернення про стягнення рухомого майна боржника.

Крім того, положення документа передбачають, що особі, яка виселяється за необслуговування кредиту на житло, надається постійне жиле приміщення, вказане у рішенні суду.

Також передбачається, що позичальник не зобов'язаний сплачувати кредитору додаткові комісії та збори, які не були зазначені в договорі, а також що кредитор не має права відмовити позичальникові у прийнятті платежу при достроковому погашенні кредиту і не може встановлювати будь-яку плату за це.

Дія цього закону буде поширюватися лише на нові договори, які були укладені після вступу закону в силу.

Як повідомлялося, 22 вересня 2011 року Верховна рада заборонила надання споживчих кредитів іноземній валюті на території України з урахуванням пропозицій президента.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!