Презервативи і памперси тимчасово зникнуть з прилавків?

Вівторок, 2 серпня 2011, 16:25

Кабінет міністрів постановою від 1 серпня виключив презервативи зі списку виробів медичного призначення, які не обкладаються ПДВ.

Це може призвести до того, що найдоступніший засіб захисту від СНІДу подорожчає на 20-25%, повідомляє агентство УНІАН із посиланням на прес-службу Фонду Олени Пінчук "Антиснід".

За інформацією фонду, постачальники презервативів, найімовірніше, будуть змушені на 1-2 місяці прибрати їх з полиць аптек і магазинів для переоцінки і нанесення нового маркірування.

Як наголошують у фонді "АНТИСНІД", "це відбудеться саме у період літніх відпусток - у розпал сезону курортних романів і ризикованої сексуальної поведінки. Літні місяці в Україні - це традиційний пік споживання презервативів. У цей період на Крим і південні області нашої країни припадає до 25% річного обсягу продажу контрацептивів".

Також від нововведень можуть постраждати молоді сім'ї з малолітніми дітьми - з оновленого переліку виробів медичного призначення, які не обкладаються ПДВ, виключені, наприклад, дитячі пелюшки і підгузки, різні види сосок і аналогічні товари для дітей, ваги - у тому числі і для зважування немовлят.

До нового списку не увійшли й інші позиції, які зачіпають інтереси сотень тисяч людей - наприклад, медичні і хірургічні меблі, а також спеціалізований транспорт для надання медичної допомоги.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!