Адмінреформа майже не зачепила відомство Волги

Понеділок, 13 грудня 2010, 09:44

Адміністративна реформа майже не торкнулася Держкомісії з регулювання ринків фінансових послуг, відомство лише втратило спеціальний статус.

Про це пише газета "Дело" із посиланням на голову Держфінпослуг Василя Волгу.

"Раніше Комісія була центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, а тепер стала просто центральним органом виконавчої влади. А більше нічого не змінилося ні в нашій структурі, ні у функціях", - сказав він.

Причин втрати Держкомісією "спеціального статусу" Волга не знає, але вважає, що втрата ця насправді невелика.

"Не знаю, чому на папері зник спеціальний статус, але вважаю, що де-факто він усе одно залишився. Понад те, деякі функції навіть посилилися", - стверджує регулятор небанківських фінансових ринків.

Які це функції, Волга не уточнив, але зазначив, що завдяки новій схемі взаємодії органів центральної виконавчої влади Комісія стала більш незалежною.

"Відповідно до цієї схеми, ми стали більш автономними: раніше була низка моментів, які ми мали погоджувати з Мінфіном у рамках фінансової політики, розроблюваної міністерством, а зараз цього не потрібно", - пояснив він.

Сам Волга також залишився на чолі Держфінпослуг, хоча раніше ходили чутки про його звільнення.

Між тим, Комісія отримала завдання протягом двох місяців привести положення про Держфінпослуг у відповідність із указом президента.

У новому документі буде запропоновано змінити схему звільнення керівництва Держкомісії.

Так, якщо нині і голову Держфінпослуг, і членів Комісії призначає і знімає президент, але за поданням глави Кабміну, то у новому проекті буде запропонований інший варіант звільнення: прямо президентом, без участі прем'єр-міністра.

Волга не коментував, які саме зміни будуть вноситися.

"Поки що рано про це говорити. Ми будемо готувати проект указу, а остаточне рішення прийматиме президент. Ми плануємо, що в проекті будуть незначні зміни стосовно уже чинного положення про Держфінпослуг", - сказав він.

Водночас, керівник однієї з громадських організацій на ринку небанківських фінансових послуг сказав газеті, що ще сподівається, що зміни можуть торкнутися і Держфінпослуг, але вже після ухвалення закону про регулятори, проект якого готує Адміністрація президента.

При цьому, за інформацією видання, розробники адмінреформи розглядали варіанти реорганізації відомства Волги.

Перший варіант передбачав "розрив" функцій Держкомісії між Нацбанком і Держкомісієюзо цінних паперів і фондового ринку.

Другий - злиття Держфінпослуг і ДКЦПФР, із приєднанням до них частини функцій Держфінмоніторингу та НБУ.

Третій, найбільш імовірний варіант, передбачав передачу функцій нормотворчості від Держфінпослуг до Мінфіну і перетворення відомства Волги на Держслужбу фінансових послуг із функціями контролю.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua