Бойко хоче інтегруватися в енергосистему Європи

Четвер, 5 серпня 2010, 12:41

Об'єднання електроенергетичної системи України з європейською - один з важливих пріоритетів розвитку галузі.

Про це заявив міністр палива та енергетики Юрій Бойко, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

Бойко зазначає, що зростаюча взаємозалежність країн-виробників, транзитерів і країн-споживачів енергоресурсів створюють необхідність розвитку відповідних партнерських відносин, таких як інтеграція в енергетичний ринок Європейського Союзу.

"Один із найважливіших пріоритетів у розвитку електроенергетичної системи України - синхронне з'єднання ОЕС України з UCTE", - заявив Бойко.

За його словами, географічне положення України та створена потужна мережа ліній електропередач міждержавних інтерфейсів, стануть основою для паралельної роботи Об'єднаної енергосистеми України з енергосистемами країн ЄС.

"Робота ведеться за багатьма напрямами. Наприклад, вже сьогодні Мінпаливенерго спільно зі Світовим банком почало реалізацію Програми реформування енергетичного сектору України, згідно з якою планується здійснити модернізацію високовольтних електричних мереж, а також впровадження пілотного проекту систем управління енергоблоків теплових електростанцій для адаптації їх роботи вимогам UCTE", - підкреслив Бойко.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів планує залучити позику Європейського банку реконструкції і розвитку в розмірі 175 млн. євро для реалізації інвестиційного проекту "Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!