"ГАЗПРОМ" ПІДВІСИВ "НАФТОГАЗ" НА СТОКГОЛЬМСЬКИЙ ГАЧОК

Субота, 14 березня 2009, 11:42

ВАТ "Газпром" досі не відкликав прохання про арбітраж щодо транзиту російського природного газу через територію України, подане до Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма.

Про це пише у суботу "Дзеркало тижня".

"Газпром" ще 16 січня, тобто до підписання 19 січня газових угод між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром", звернувся з проханням про арбітраж до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма.

У заявленій вимозі ВАТ "Газпром" наголошує, що відповідач (НАК "Нафтогаз Україні") не тільки "не дотримувався юридичних зобов'язань щодо транзиту природного газу через територію України в Європу", а ще й вилучав транзитний газ.

У Стокгольмському арбітражі "Газпром" просив, зокрема, зобов'язати відповідача відновити і продовжувати виконання своїх зобов'язань із надання послуг транзиту позивачу відповідно до умов довгострокового контракту.

Також російський монополіст вимагав визнати вилучення відібраного газу триваючим порушенням довгострокового контракту, зобов'язати відповідача повернути позивачу відібраний газ (або його еквівалент) і стягнути зазнані позивачем збитки.

Крім того, "Газпром" направив у Стокгольмський арбітраж додаткового листа з уточненням позовних вимог. Останній пункт у ньому виражається цифрою в 100 тис. євро.

У свою чергу, 6 березня "Нафтогаз" попросив ТПС відхилити прохання "Газпрому" у зв'язку з мировим і взаємоприйнятним вирішенням спору між компаніями.

НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" відведено 45 днів "із моменту виникнення спору", тільки після закінчення яких у випадку, якщо згоди не досягнуто, можливе звернення до арбітражу.

При цьому "Нафтогаз" підкреслює, що заявлені "Газпромом" вимоги "є необгрунтованими і категорично відкидаються "Нафтогазом" по процесуальних і формальних підставах, а також по підставах по суті".

У документі також наголошується, що "Нафтогаз" зберігає за собою право подати зустрічний позов проти "Газпрому" у разі, якщо арбітражне виробництво буде продовжено.

Керівництво НАК "Нафтогаз Україні", а також юристи компанії поки категорично відмовляються коментувати стокгольмський процес.

Водночас в позовах "РосУкренерго" проти "Нафтогазу" "Газпром" відкликав свій підпис.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!