"Нафтогазу" світить дірка у 10 мільярдів?

Вівторок, 20 січня 2009, 15:14
 

Перший заступник глави секретаріату президента Олександр Шлапак пропонуватиме президенту України Вікторові Ющенку розглянути останні домовленості щодо газу на засіданні Ради національної безпеки та оборони України (РНБО).

Про це Шлапак заявив у вівторок на брифінгу в Києві, повідомляє агентство "УНІАН".

"Я особисто пропонуватиму президенту, щоб це питання було розглянуте на РНБО", - сказав він.

За словами Шлапака, якщо ми нічого не змінимо в ціновій політиці 2009 року, то "Нафтогазу" тільки для забезпечення різниці в цінах на тепло необхідно буде 11,7 млрд. грн. "1,6 млрд. грн. у бюджеті зафіксовано, не вистачає понад 10 млрд. грн.", - сказав він.

"Таким чином, ми маємо суттєву діру в бюджеті "Нафтогазу", - зазначив Шлапак.

Також, за його словами, уряду потрібно визначити, за якою ціною отримуватимуть споживачі газ, як буде враховано в бюджеті компенсацію "Нафтогазу" і як збалансувати бюджет НАК.

"Уряд має всі ці питання розглянути", - додав перший заступник голови секретаріату президента.

Також він повідомив, що, за розрахунками секретаріату президента, тільки прямі витрати НАК "Нафтогаз України" 2009 року становитимуть понад 100 млрд. грн., фінансові зобов`язання - 26 млрд. грн., і потрібно закачати ще газ в ПСГ та заплатити за нього не менш як 20 млрд. грн. (за ціни 250 дол. за тисячу кубометрів).

19 січня в Москві було підписано газові контракти між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром".

Зокрема, було підписано договір купівлі-продажу газу на 2009-2019 роки.

Після церемонії підписання газових контрактів прем`єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін заявив, що Україна отримала 2009 року знижку на газ у розмірі 20% зі збереженням ставки транзиту на рівні минулого року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!