В Україні найгірший діловий клімат за 3 роки - німецькі експерти

Вівторок, 15 січня 2008, 11:19

Минулий рік позначився найгіршими показниками для ділового клімату в Україні за останні три роки. Такі результати соціологічного дослідження, проведеного серед керівників підприємств Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

Діловий клімат в Україні експерти оцінювали за п’ятьма показниками, а саме: рівнем корупції, станом дотримання прав власності, законодавством, державним втручанням та забюрократизованістю процедур.

У 2007 році, на думку підприємців, ці компоненти, за винятком останнього, погіршилися. Це – найгірша динаміка за останні три роки.

Дев’ять із десяти підприємців вважають, що в Україні не дотримуються права власності, та нарікають на часту змінюваність законодавства.

За словами виконавчого директора Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Оксани Кузяків, опитування підприємців свідчить, що в державну скарбницю нині сплачується менше половини податків, які мали би туди надходити.

"Якщо ще 2005 року середній показник сплати податків в Україні становив 78 %, то минулого року він становив лише 43 %", - зазначила вона.

На думку експерта, низька оцінка ділового клімату свідчить про те, що бізнес очікує на реформи з боку влади.

"Німецька хвиля"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!