Президент наклав вето на "кріпацький мораторій"

П'ятниця, 5 січня 2007, 17:18

Президент України Віктор Ющенко повернув у парламент зі своїми пропозиціями закон про продовження до 1 січня 2008 року мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу глави держави.

Відповідно до діючого Земельного кодексу України, продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні дозволено з 1 січня 2007 року.

Як відзначається в повідомленні прес-служби, президент вважає, що подальше перенесення на невизначений строк впровадження вільного обороту землі може привести до порушення прав громадян, загострити ситуацію із забезпеченням ефективного використання й охорони землі, а також до поширення тіньових механізмів відчуження земельних ділянок.

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 грудня 2006 року прийняла закон, яким заборонили продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2008 року.

Відповідно до закону, до 1 січня 2008 року не допускається купівля-продаж земельних ділянок с/г призначення державної й комунальної власності, за винятком викупу їх для суспільних потреб.

Крім того, до 1 січня 2008 року забороняється внесення права на земельну частку (пай) у статутні фонди господарчих товариств.

Законом також не допускалася до 1 січня 2008 року купівля-продаж або інший спосіб відчуження земельних ділянок, заміна цільового призначення використання земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб для ведення товарного сільгоспвиробництва, земельних ділянок, виділених у натурі (на місцевості), власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого сільського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону.

Законом також установлюється, що купівля-продаж або інший спосіб відчуження земельних ділянок і земельних часток (паїв) вводиться з 1 січня 2008 року за умови набрання чинності законом про державний земельний кадастр і про ринок землі.

Як повідомлялося, у червні поточного року учасники антикризової коаліції домовилися продовжити на один рік - до 1 січня 2008 року - дія мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення й зняти його після розробки й реалізації комплексу заходів, що дозволяють функціонування ринку землі.

Наприкінці 2004 року парламент України продовжив до 1 січня 2007 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, дія якого закінчувалося 1 січня 2005 року. Раніше ряд народних депутатів Верховної Ради попереднього скликання виступив із пропозицією продовжити цей мораторій до 2012 року.

У земельний фонд України входить 33 млн га ріллі, вартість яких, по підрахунках фахівців, становить більше 300 млрд грн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!