У Макухи домовилися з ЄС збільшити квоту на експорт сталі більш ніж на 1 млн. тон

П'ятниця, 15 грудня 2006, 12:16

Україна домовилася з ЄС про розширення квот на імпорт металургійної продукції більш, ніж на третину від нинішніх обсягів.

Про це повідомив заступник міністра економіки Валерій П’ятницький після переговорів у Брюсселі, 14 грудня.

"Ми погоджували всі деталі, думаю, до кінця року ми встигнемо парафувати цю угоду. Все залежить від того, чи встигне співробітник Генерального департаменту торгівлі Єврокомісії Дольф Плайтер приїхати до Києва до початку католицького Різдва. Якщо ні - то відразу на початку січня парафуємо", - сказав він.

П’ятницький зазначив, що новий договір передбачає істотне збільшення квот на імпорт металургійної продукції до країн ЄС.

"Десь 1 млн. 310 тис. тон. Плюс ми домовилися ще по одній з груп, це буде додатковий обсяг, і найголовніше, що є домовленість про виключення певних позицій з квот. По суті, виключення цих позицій дасть великі обсяги для інших позицій", - сказав П’ятницький.

Він також зазначив, що нова угода передбачає поступове автоматичне збільшення квот і перенесення невикористаних квот з одного року на інший.

"Є комплексне рішення, котре, на сьогодні задовольняє нашу промисловість, адже ми всі ці переговори вели в тісному контакті з промисловістю, з асоціацією металургів", - сказав заступник міністра економіки.

Він також зазначив, що якщо Україні вдасться стати повноправним членом СОТ до середини 2007 року, то необхідність у таких угодах з ЄС відпаде.

Нагадаємо, що 11 грудня Євросоюз залишив незмінними на 2007 рік квоти на імпорт деяких видів металургійної продукції з України, Росії і Казахстану, зберігши чинними попередні угоди до підписання нових.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!