Георгій Гелетуха

д.т.н., голова правління Біоенергетичної асоціації України
Facebook
Усі публікації автора
Біоенергетика: бути чи не бути
Вимога про 50% "місцевої складової" в проектах біоенергетики зупинить їх розвиток. Власне, це вже сталося. Залишився один об'єкт, що будується. (Рос.)
Перспективи біогазу в Україні
У 2010 році країни ЄС виробили 14 млрд кубометрів біогазу і планують подвоїти цю цифру. Україна може щороку виробляти 6 млрд кубів такого палива.
Електрика з біомаси
В Україні працює 145 підключених до мереж об'єктів електрогенерації з відновлюваних джерел, що одержали "зелений" тариф. Лише три з них використовують як паливо біомасу.
Біомаса зігріє Україну
За існуючих цін на газ, тепло і біомасу впровадження біокотлів для виробництва тепла економічно доцільне для промисловості і бюджетного сектора. Реалізація таких проектів у ЖКГ - на межі рентабельності.
Бар'єри для біоенергетики
В Україні з численних європейських механізмів стимулювання відновлюваної енергетики діє тільки один - "зелені" тарифи, і то не в повному обсязі.
Біоенергетика на задвірках
В Україні невиправдано висока частка газу в енергобалансі - 43%. У проекті Енергетичної стратегії заплановано вкрай мале зниження його споживання до 2030 року: 8 млрд м куб або 14% від рівня 2010 року. Це неприпустимо низькі темпи.