Олександр Лємєнов

юрист, голова Правління StateWatch
Facebook
Усі публікації автора
Уникаючи ProZorro. Хто заробляє на бюджеті Білої Церкви
Якщо політика ручного розподілу коштів триватиме, білоцерківці можуть повернутися в "регіональне" минуле. Деякі компанії, які тоді були "біля корита", знову отримують гроші з міського бюджету.
Одягнутися у біле, щоб стати успішним. Знову про Сінгапур
Навіть за умови прийняття законодавчих актів, запровадити норми прийнятих законів все одно не вдається. Без політичної волі.
"Укргазвидобування": порочне коло друзів
На кого ще, окрім Онищенка, варто звернути увагу детективам НАБУ.
Як використати боротьбу з корупцією для зростання ВВП
Країни, що з 2005 року поступово підіймалися в рейтингу успішності боротьби з корупцією, значно наростили ВВП на душу населення. Грузія та Польща показали 80% приросту, Молдова - 68%, Україна - лише 33%.
Хто заробляє на обороні
Видатки на безпеку та оборону у 2015 році уп'ятеро більші, ніж за попередньої влади. Не дивно, що заробити на війні намагається чимало бізнесменів. Є серед них і відомі імена.
Чому скандал у ФІФА на руку Україні
Адепти політики Путіна не розуміють, що синхронізація кількох економічно негативних факторів може спричинити справжній фінансовий колапс Росії. (Рос.)
Люстрація по-прокурорськи
Жоден правоохоронний орган не може вважатися повноцінним, доки там є заплямовані люди. Яким шляхом піде влада, невідомо, але виникають сумніви щодо вирішення цієї проблеми командою Порошенка.
Ще раз про вугільний контракт
Причетність Продана до угод незрозуміла: там нема його підписів. Навряд чи збереглися й докази його впливу на укладення контрактів, якщо такий взагалі був.
Статки суддів ВАСУ
Судді справді полюбляють дорогі авто. У їх гаражах - Mercedes-Benz, Lexus, Audi, BMW, Land Rover. Багато екземплярів коштують далеко за 100 тис дол.
Влада знову намагається затвердити норми squeeze-out
Більше року тому "Економічна правда" публікувала інформацію про бажання ввести поняття корпоративного витіснення. Але щось пішло не так, і законопроект залишився чекати на більш зручні для його прийняття часи. Не виключено, що це якимось чином пов'язано з персоною голови НКЦПФР Дмитра Тевелєва, який прийшов на цю посаду зі структури Ріната Ахметова.
Чи позбудеться нова влада свого майна?
Чергові антикорупційні поправки до законів повинні вирішити корпоративно-чиновницький конфлікт інтересів, однак депутати та міністри завжди знайдуть спосіб, як одночасно керувати країною і своїми заводами.
Вбивці з Міноборони
Злочинці, які продавали і купували підроблені бронежилети, повинні сісти за ґрати. Варто перевірити і найближчих родичів верхівки Міноборони. Хай би пояснили, звідки взялися коштовні авто, квартири і будинки. Нема документів - конфіскація.