Влада придумала спосіб блокування російських сайтів

Четвер, 22 лютого 2018, 12:30
 

Нацкомісія з питань зв'язку та інформатизації схвалила проект постанови Кабінету міністрів щодо блокування заборонених російських сайтів.

Про це пише Liga.net

Доопрацьований документ, який регламентує, яким чином будуть блокуватися підсанкційні сервіси, з’явився недавно, в процесі його узгодження між держорганами.

В узгодженому з НКРЗІ проекті зазначено, що оператори повинні здійснювати блокування сайтів за доменними іменами і відповідними їм IP-адресами.

Реклама:

"З одного боку, це найпростіша форма блокування. Для цього операторам не знадобиться купувати дороге обладнання. З іншого - вона дуже кострубата. Адже, заблокувавши IP, можна закрити доступ відразу до декількох ресурсів, які знаходяться за однією і тією ж адресою", - зазначає видання.

Держспецзв'язку також визначилося з тим, як моніторити виконання операторами блокування.

У проекті постанови сказано, що відомство має купити спеціальну апаратуру, яка буде стежити за тим, як провайдери блокують сайти.

Але, згідно з проектом, на це буде виділено всього 3,5 млн грн.

Держспецзв'язку та СБУ повинні встановити спецзасоби на мережах, які мають з'єднання з мережами інших держав.

Хоча з постанови не ясно, на які саме мережі буде встановлено таке обладнання і чи вистачить зазначеної суми на його закупівлю.

При цьому, учасники ринку вважають, що сума, яка буде необхідна, щоб моніторити навіть 15 операторів, може становити кілька сотень мільйонів гривень.

Коли минулого року наказ набув чинності, деякі провайдери були готові піти на більш жорсткі заходи - встановити на свої мережі DPI (Deep Packet Inspection - обладнання, яке використовується провайдерами для детальної фільтрації трафіку).

Такий захід значно ускладнив б роботу сервісів і додатків VPN, якими зараз користуються українці, що віддають перевагу ВКонтакте і Одноклассникам (згідно з дослідженням Factum Group, відразу три російських сайту - ВКонтакте, Однокласники і Яндекс - потрапили в рейтинг найпопулярніших серед українців веб- сайтів).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: