Україна може видобувати на 2 мільйона тонн вугілля більше - Кістіон

П'ятниця, 11 серпня 2017, 18:26

Україна щороку може видобувати на 2 мільйона тонн вугілля більше, ніж зараз.

Про це в ході першого засідання міжвідомчої робочої групи з питань врегулювання кризових ситуацій у вугільній промисловості сказав віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, передає Укрінформ.

За його словами, спільними зусиллями з громадськістю та профспілками розроблено та схвалено Концепцію реформування вугільної галузі країни до 2020 року. У рамках концепції  планується 33 державні шахти передати у новостворене державне підприємство - "Національну вугільну компанію", яке має визначитися, які шахти перспективні, в які треба вкладати фінансовий ресурс для їх модернізації.

"В рамках однієї державної компанії досить просто вирішувати адміністративні питання, менеджмент зможе набагато швидше і простіше передавати обладнання з безперспективних шахт на інші об’єкти. За попередніми оцінками, утворення такої компанії дасть економію витрат на утримання збиткових шахт на суму 1,5 мільярда гривень в рік. Ці кошти можна буде направити на модернізацію вугільних підприємств", - наголосив віце-прем’єр-міністр.

Чітке бачення Уряду щодо реформування українських шахт міститься також в проекті нової  Енергетичної стратегії України до 2035 року, зауважив Володимир Кістіон.

"Ми поставили завдання покращити фінансово-економічний й технологічний стан вугледобувних підприємств, створити привабливі умови для залучення інвестицій в розвиток галузі, яка вкрай потребує повної модернізації, а також розв’язати питання соціальної сфери та екології в шахтарських регіонах", - резюмував віце-прем’єр-міністр.

"В перспективі ми бачимо українські шахти самодостатніми й прибутковими. Якщо нам це вдасться, то в найближчій перспективі в нас фактично не буде збиткових шахт", - додав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!