У ПРООН помітили "небажані" зміни в системі е-декларування

Четвер, 20 жовтня 2016, 12:47

Протягом останніх тижнів стало очевидно, що існують значні відмінності між первинною системою електронного декларування доходів чиновників, яку ПРООН надала Національному агентству з питань запобігання корупції, та поточним операційним програмним продуктом.

Про це у своїй колонці на ЕП написав радник з питань демократичного врядування та Керівника стратегічної групи ПРООН Маркус Бранд.

"Оскільки ПРООН забезпечила ключові елементи попередньої версії програмного забезпечення, ми уважно та дещо стурбовано відстежуємо останні події", - написав Бранд.

За його словами, протягом останніх тижнів стало очевидно, що існують значні відмінності між первинною системою, яку ПРООН надала НАЗК, та поточним операційним програмним продуктом.

"Деякі експерти зазначають, що наразі діючі онлайн-форми декларування активів можуть суперечити положенням, прийнятим НАЗК та Закону України "Про протидію корупції", - заявив представник ПРООН.

"Ми вважаємо, що ще є час для усунення зазначених невідповідностей, щоб система могла вважатися надійною та заслуговувати на довіру. Інший факт, який викликає стурбованість - за десять днів до закінчення терміну подачі лише близько 10% декларантів подали свої електронні декларації", - сказав Бранд.

"Ми точно не знаємо, що стало причиною цього, недостатня поінформованість чи невпевненість, проте, на нашу думку, масове завантаження інформації в останню хвилину може призвести до технічного перевантаження, яке вийде за межі поточних можливостей системи", - сказав він.

Тому, за його словами, важливо, щоб усі потенційні декларанти якнайшвидше подали відповідну інформацію.

Як повідомлялося, Нацагентство з питань запобігання корупції найближчими днями затвердить і передасть на реєстрацію в Мінюст зміни в форму електронної декларації доходів чиновників.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!