НБУ зберіг прогноз інфляції на рівні 12%

Вівторок, 26 квітня 2016, 10:50

Національний банк зберігає прогноз споживчої інфляції на рівні 12% на кінець 2016 року і 8% на кінець 2017 року, незважаючи на те, що у першому кварталі зниження інфляції відбувалося швидше, ніж прогнозувалося в січні.

Про це йдеться в "Інфляційному звіті" НБУ, передає прес-служба регулятора.

Згідно з повідомленням, такі прогнози інфляції відповідають цілям монетарної політики Національного банку.

"Незмінність прогнозу пов’язана насамперед з тим, що більшість факторів, які сприяли стрімкому уповільненню інфляції у січні-березні 2016 року, мають короткостроковий характер, і їхній вплив буде нівельовано в наступних періодах. Також повернення показника інфляції до цільових значень буде підтримане зростанням цін на світових товарних ринках", - повідомляє НБУ.

За оцінками НБУ, реальний ВВП вже за результатами першого кварталу продемонструє приріст у річному вимірі, хоч і незначний. У цілому за рік Національний банк вважає за доцільне залишити прогноз економічного зростання на рівні 1,1%.

"З одного боку, очікування НБУ щодо динаміки цін на світових товарних ринках покращилися. З іншого боку, сприятливий вплив цього фактору може бути нівельований погіршенням ділових очікувань та настроїв інвесторів у разі затримки з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом", - йдеться у повідомленні.

"Окреслені прогнози передбачено базовим сценарієм, який є найбільш ймовірним. У його основі лежать припущення, що ситуація на сході країни не погіршуватиметься, співпраця з МВФ продовжиться, ціни на світових товарних ринках зростатимуть протягом прогнозного горизонту", - повідомляє прес-служба.

Як повідомлялося, інфляція в Україні в січні 2016 року прискорилася до 0,9% з 0,7% в грудні 2015 року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!