Лутковська вважає, що земельні реєстри занадто відкриті

Понеділок, 26 жовтня 2015, 19:43

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська вважає надмірним обсяг інформації про власників земельних ділянок, яка стала доступна стороннім особам при відкритті реєстру.

Про це йдеться у відповіді офісу омбудсмена на запит "Українських новин".

Згідно з ним, оприлюднення інформації про фізичну особу (її персональні дані) відповідає вимогам законодавства у сфері захисту персональних даних.

Водночас, незважаючи на законність самого факту відкриття такої інформації, існують певні проблеми щодо складу тих персональних даних, які мають відкритий режим.

"Передбачений законом України "Про Державний земельний кадастр" склад персональних даних власника земельної ділянки, який повинен бути оприлюднений (ІПН, номера та серії паспорта громадянина України, реквізити документа, що засвідчує особу) відносно певної мети обробки персональних даних, є надмірним", - йдеться у відповіді.

Також наголошується, що оприлюднення прізвища, імені та по батькові власника землі буде достатнім для досягнення певної мети поширення персональних даних.

В офісі омбудсмена повідомили, що у зв'язку з цим існує необхідність внесення зміни до закону "Про Державний земельний кадастр", а саме: звузити перелік персональних даних власників (користувачів) земельних ділянок, які є відкритими і можуть бути оприлюднені.

"Що стосується складу персональних даних, які є відкритими в інших реєстрах, законодавець не визначив їх чіткого переліку", - додають в офісі омбудсмена.

У зв'язку з цим омбудсмен закликає розробників підзаконних актів особливо зважено підходити до визначення складу персональних даних, які будуть відкриті для третіх осіб, і враховувати вимоги законодавства про захист персональних даних.

Як відомо, Міністерство юстиції вважає, що відкриття доступу до реєстрів власності відповідає міжнародним стандартам.

6 жовтня Міністерство юстиції відкрило всі державні реєстри.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!