Ввезення в Україну медичних виробів знову під питанням

Четвер, 10 липня 2014, 14:19

Європейська бізнесасоціація звернулась до Яценюка з проханням сприяти розблокуванню ввезення в Україну медичних виробів, яких потребують пацієнти країни.

Про це йдеться у прес-релізі асоціації.

Як зазначається, це і хірургічні матеріали, і катетери, і кардіо-стенти, і інші медичні вироби, багатьох з аналогів яких в Україні не виробляється.

Згідно із повідомленням, критичною ситуація стала після, здавалося б, гарної новини - встановлення єдиної пільгової ставки ПДВ у розмірі 7% для всіх медичних виробів.

Цей крок був вкрай важливим для підвищення цінової доступності цієї соціально важливої групи товарів, від якої залежить життя та здоров’я населення України.

Більш того, єдина пільгова ставка, введена з 1 липня 2014 року, має суттєве значення для нівелювання корупційної складової, яка існувала при визначенні різних податкових ставок для медичних виробів на стадії їх ввезення.

Проте, наразі компанії-імпортери досі позбавлені можливості застосування до їх продукції норм відповідної Постанови КМУ, а митне оформлення медичних виробів, починаючи з 1 липня 2014 року, на жаль, повністю зупинене.

Впродовж останнього тижня ввезення усієї медичної продукції в Україну заблоковане.

Як повідомляють компанії-члени Асоціації, митні органи мотивували свою відмову здійснювати митне оформлення цієї групи товарів відсутністю чіткого офіційного роз’яснення. 

Згодом, 3 липня 2014 року офіційне роз’яснення з’явилось на сайті Кабінету Міністрів України, проте проблема залишається, і вантажі простоюють на митниці, а компанії несуть фінансові збитки.

Європейська Бізнес Асоціація сподівається, що вже найближчим часом Держфіскальній службі буде надано доручення щодо роз’яснення територіальним митним органам застосування вимог постанови КМУ із зазначенням механізму нарахування ПДВ за операціями з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!