Конгрес США прийняв законопроект про допомогу Україні та санкції проти РФ

Середа, 2 квітня 2014, 09:04

Палата представників конгресу США більшістю голосів прийняла законопроект про надання допомоги Україні та запровадження санкцій щодо Росії.

Раніше за цей законопроект вже проголосував американський сенат, пише "Інтерфакс-Україна".

Таким чином, він вважається прийнятим конгресом і для того, щоб стати законом, повинен бути підписаний президентом.

Законопроект передбачає, зокрема, надання Україні гарантій за кредитами на суму 1 млрд доларів.

Одночасно планується виділення Україні фінансової допомоги у розмірі 50 млн доларів на "різні потреби, такі, як вдосконалення демократичного управління, прозорості, підзвітності, забезпечення верховенства закону, боротьби з корупцією, а також на проведення вільних і справедливих виборів і зміцнення демократичних інститутів і організацій громадянського суспільства в Україні".

Ще 100 млн доларів в контексті надання допомоги Україні виділяється президентові США на "розширення співробітництва в галузі безпеки з Євросоюзом і країнами центральної та східної Європи".

Документ також передбачає введення санкцій проти російських громадян, які, на думку американських сенаторів, "пов'язані з порушенням прав людини в Україні або діями, що підривають суверенітет і територіальну цілісність України". Крім того, в нього включаються особи, замішані в корупції в Україні.

Санкції передбачають арешт активів цих осіб, видворення тих хто знаходяться на території США, а також відмова у видачі в'їзних віз.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!