НБУ вжив заходи для підтримки ліквідності банків

П'ятниця, 21 лютого 2014, 17:44

Національний банк України вжив додаткових заходів щодо підтримання ліквідності банківської системи.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Як зазначається, підвищений емоційний фон у країні спричинює ситуативне збільшення попиту на ліквідні кошти, у тому числі на готівку.

"З метою створення умов для стабільної діяльності банків та вчасного виконання ними законних вимог вкладників та інших кредиторів Національний банк вжив додаткових заходів щодо підтримання ліквідності банківської системи", - йдеться в повідомленні.

Зокрема постановою правління Національного банку від 21 лютого 2014 року № 86  передбачені заходи щодо: надання банкам додаткової гнучкості в управлінні власною ліквідністю через зменшення частки обов’язкових резервів, яка має формуватися банками на окремому рахунку в Національному банку, з 40% до 20% від їх обсягу, що сформований за попередній звітний період резервування.

Також передбачені заходи щодо зменшення мінімального обсягу обов’язкових резервів, який має зберігатися щоденно на початок операційного дня на кореспондентському рахунку банків у Національному банку, з 60% до 50% від їх обсягу, що сформований за попередній період резервування та скасування з 21 лютого 2014 року обмежень щодо кількості можливих звернень банків за кредитами рефінансування овернайт.

До прийняття Постанови № 86 банки могли звернутися до Національного банку України за кредитами рефінансування овернайт під забезпечення не більше двох разів на тиждень, за кредитами овернайт без забезпечення - не більше одного разу на тиждень.

 Коментуючи Постанову № 86, директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики Олена Щербакова зазначила, що її норми разом з іншими регулюючими заходами Національного банку дадуть змогу створити для банківської системи додаткові буфери ліквідності. 

"За рахунок цього в короткостроковій перспективі банки зможуть ефективно нівелювати емоційні ринкові сплески, у тому числі пов’язані із ситуативним зростанням попиту на готівкові кошти. У подальшому нові можливості можуть бути використані банками для активізації своєї кредитної діяльності", - відзначила Щербакова.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!