МВФ дає зрозуміти Україні, що підвищення тарифів на газ не уникнути

Четвер, 22 березня 2012, 14:41

Навіть у разі вдалих переговорів з Росією про ціну газу, що імпортується, це не знімає питання про підвищення тарифів на газ для населення і підприємств теплокомуненерго (ТКЕ).

Про це заявив голова представництва Міжнародного валютного фонду в Україні Макс Альєр під час інвестиційної конференції, передає УНІАН.

"Не можна тільки сподіватися на те, що Росія знизить ціни, оскільки розрив в даний час настільки величезний, що навіть за рахунок реального зниження не можна буде досягти покриття цього розриву", - сказав Альєр.

За його словами, на сьогодні домогосподарства і підприємства ТКЕ платять тільки 15% ціни газу, що імпортується. Це ставки одні з найнижчих в Європі і у світі. Альєр висловив переконання у тому, що Росія не погодиться на 85% знизити ціну на газ.

У свою чергу перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський на конференції заявив, що збільшення тарифів на газ для вказаних категорій не розв'яже проблеми, а збільшить обсяги неплатежів.

"Якщо ми сьогодні за пропозицією МВФ підняли б ціни удвічі, то ми б всього досягли десь 25-30% собівартості ціни газу. Ми все одно не вирішуємо цю проблему", - сказав Хорошковський.

За його словами, зараз уряд працює над монетизацією пільг за тарифами, а також розробляє схему, згідно з якою пільги одержуватимуть саме ті, хто їх найбільше потребує.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!