Фюле: угода з Росією має гарантувати повагу українських енергетичних зобов'язань

Понеділок, 27 лютого 2012, 21:16

Створення тристороннього консорціуму Росія-Україна-ЄС з українською ГТС є логічним, але будь-яка газова угоду з Росією має гарантувати повагу українських зобов'язань перед Енергетичним співтовариством.

Про це заявив Європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле в понеділок в Брюсселі, передає "Інтерфакс-Україна".

Газове питання єврокомісар відніс до ключових сфер, вирішення яких дозволить полегшити шлях України до ЄС.

"Настав час, щоб українські зусилля, спрямовані на забезпечення ринково орієнтованих ціни на газ, увінчалися успіхом. Ми вже підтримували ці зусилля, і ми готові, і хочемо брати участь в дискусії про побудову тристороннього газотранспортного консорціуму по українській газотранспортній системі. Такий трикутник логічно буде представляти виробника, транзитера і споживача ", - заявив він.

Крім того, єврокомісар вважає важливим, щоб "будь-яка газова угода з Росією також гарантувала повну повагу зобов'язань, взятих Україною перед Енергетичним співтовариством".

"Це - не тільки ключова частина Угоди про асоціацію, але це також має важливе значення для майбутньої енергетичної безпеки і незалежності країни", - підкреслив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!