Волзі "світить" 12 років в’язниці

Понеділок, 30 січня 2012, 15:06

Держзвинувачення посилило звинувачення, висунуте екс-главі Держфінпослуг Василю Волзі у кримінальній справі проти нього.

За словами захисника Волги Євгена Солодка, обвинуваченому у хабарництві екс-чиновнику загрожує до 12 років позбавлення волі, повідомляє DT.UA.

Він повідомив, що відповідне клопотання заявив представник держобвинувачення на засіданні Шевченківського районного суду Києва у цій справі 27 січня.

Держобвинувач вимагає перекваліфікувати звинувачення, висунуті Волзі за ч.2 ст.15, ч.3 ст.368 Кримінального кодексу (замах на одержання хабара).

За цією ж статтею притягуються до відповідальності ще троє колишніх співробітників комісії - Віктор Адамович, Євген Гантімуров і Олег Чернушенко.

Прокурор вимагає, щоб дії обвинувачених кваліфікувалися за ч.3 ст.368 КК у редакції, яка діяла на момент скоєння злочину (станом на 3 лютого 2011 року).

Держзвинувачення пояснило необхідність саме такого формулювання тим, що у квітні 2011 року було прийнято зміни до КК, згідно з якими отримання хабара в особливо великому розмірі особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою осіб має каратися позбавленням волі на термін від 5 до 10 років.

Водночас, до внесення цих поправок термін покарання становив від 8 до 12 років.

Держобвинувач заявив відповідне клопотання після того, як суд завершив оголошення обвинувального висновку, викладеного на 130 сторінках, зачитування якого зайняло три засідання.

У зв'язку з тим, що після перекваліфікації термін можливого максимального покарання збільшився, суд повинен почати слухати справу у складі колегії, оскільки розгляд справ такої категорії заборонено слухати суддею одноосібно.

Таким чином суд на наступному засіданні, яке відбудеться 2 лютого і розпочнеться о 10:00, повинен буде заново почати оголошення обвинувального висновку.

На думку Солодка, прокуратура такими діями із незрозумілих для нього причин затягує судовий процес.

Він вважає, що в даному випадку про перекваліфікацію звинувачень можна говорити лише формально, оскільки за загальними принципами кримінального права і так зрозуміло, що для притягнення до кримінальної відповідальності застосовуються норми КК, які діяли на момент скоєння злочину.

Нагадаємо, Волга звинувачується в замаху на отримання хабара в розмірі 500 тис. доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"