Депутати підвищили ренту за видобуток нафти і газу

Четвер, 18 листопада 2010, 15:39

Верховна рада підвищила рентну плату за видобуток нафти, газу і газового конденсату на 40%.

Відповідна норма міститься у прийнятій парламентом у другому читанні у четвер, 18 листопада, статті 258 розділу 10 Податкового кодексу, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

У той же час депутати вирішили після додаткового обговорення розглянути питання про більш значне збільшення ренти.

Згідно зі статтею 258, ставка ренти за нафту і газовий конденсат, що видобуваються з глибини до п'яти тисяч метрів, збільшена з 1529,9 гривень за тонну до 2141,86 гривень за тонну; з більшої глибини - з 566,1 гривень за тонну до 792, 54 гривень за тонну.

У свою чергу, ставка рентної плати за природний газ, у тому числі нафтовий (попутний), що видобувається з глибини до п'яти тисяч метрів, зросла з 200 гривень за тисячу кубометрів до 280 гривень за тисячу кубометрів.

Ставка рентної плати за природний газ, у тому числі нафтовий, що видобувається з глибини більше п'яти тисяч метрів - з 100 гривень за тисячу кубометрів до 140 гривень за тисячу кубометрів.

Для компаній, що реалізують газ для формування ресурсу, який використовується для потреб населення, рентна ставка при видобутку з глибини до п'яти тисяч метрів збільшено з 50 гривень за тисячу кубометрів до 70 гривень за тисячу кубометрів.

З більшої глибини - із 40 гривень за тисячу кубометрів до 56 гривень за тисячу кубометрів; на континентальному шельфі та у виключній морській економічній зоні - з 10 гривень за тисячу кубометрів до 14 гривень за тисячу кубометрів.

Раніше уряд пропонував зберегти рентні ставки за видобуток вуглеводнів на колишньому рівні.

Відповідно до закону "Про ринок газу", всі компанії з контрольним пакетом, що належить державі, зобов'язані реалізовувати весь видобутий газ уповноваженому урядом суб'єкту для подальшого використання на потреби  населення.

Як повідомлялося, парламент 7 жовтня підтримав у першому читанні проект Податкового кодексу, внесений Кабінетом міністрів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!