Путін лякає російських металургів імпортом

Понеділок, 11 жовтня 2010, 18:56

Росія може полегшити імпорт труб, якщо російські виробники "задиратимуть ціни".

Про це заявив прем'єр-міністр Росії Володимир Путін на нараді з питання розвитку газової галузі до 2030 року в Новому Уренгої, повідомляє агентство "УНІАН".

"Металургійному комплексу ми серйозно допомагаємо, захищаємо внутрішній ринок. Але у відповідь розраховуємо, що вітчизняні виробники труб не зловживатимуть своїм домінуючим становищем на ринку і не задиратимуть ціни. Інакше, я вже говорив про це не раз, зокрема й на зустрічах із металургами, будемо змушені переглянути наші підходи, включаючи розміри мит, ввізних мит та імпортних квот", - сказав Путін.

Він не виключив, що в такому разі влада знижуватиме мита, а ввізні квоти - збільшуватиме.

Прем'єр-міністр РФ зазначив, що на найближчі 20 років попит на труби з боку газової галузі складе 10-12 млн. тонн.

Як повідомлялося, 30 квітня 2010 року Мінекономіки України і Мінекономрозвитку Росії підписали протокол про внесення змін до угоди між сторонами від 30 січня 2005 року, яка передбачає, що Росія збільшує квоту на експорт труб з України до 260 тис. тонн.

Федеральна митна служба РФ з 1 квітня 2010 року при митному оформленні української трубної продукції керується постановою уряду РФ №824 від 29 грудня 2005 року, яка передбачає стягування антидемпінгових мит щодо імпорту українських труб.

9 квітня в ефірі телеканалу "Інтер" прем'єр-міністр України Микола Азаров висловив сподівання, що найближчим часом Україні вдасться домовитися про безмитне постачання труб у Росію.

Він підкреслив важливість для України російського ринку, зазначивши, що в минулі роки Україна поставляла в Росію щороку майже 300 тис. тонн трубної продукції.

27 квітня прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що Росія дозволить безмитне ввезення 260 тис. тонн українських труб на рік.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua